Mladá Boleslav Tour Škoda Auto 19.5.2012 - V Mladé Boleslavi jedou i lyžařské hvězdy

Volný čas, Sport, Pro děti

Seriál Kolo pro život pokračuje v sobotu 19. 5. 2012 druhým závodem. A měl by stát určitě za to. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto ozdobí kromě závodníků české špičky také tři významné sportovní osobnosti mimo cyklistiku. A sice běžci na lyžích Martin Koukal, Dušan Kožíšek a biatlonistka Zdena Vejnarová.

Hlavní závod na 56 kilometrů startuje ve 12 hodin.

Přihlášeno je 1082 lidí, ale čeká se ještě vyšší počet, protože někteří se tradičně registrují až před startem v den závodu.
Z hlavních es nebudou chybět největší favorité Pavel Boudný, Kristián Hynek (oba Česká spořitelna-Specialized) a Jan Hruška (Toyota Dolák). K nim je třeba připočítat i Václava Ježka, který se na domácí trati určitě bude chtít vytáhnout.

Trasa hlavního závodu měří 56 kilometrů a má převýšení 784 metrů. Startuje ve 12 hodin od zákaznického centra Škody Auto na třídě Václava Klementa. Trasa C (34 km, převýšení 629 m) a trasa D (Fitness jízda, 20 km/360 m) startují ve 13 hodin z Krásné louky. Nedílnou součástí jsou samozřejmě i závody Junior Trophy pro děti nejrůznějších věkových kategorií.
Pro všechny příchozí je připraven rovněž bohatý doprovodný program a skvělé soutěže! Největší tahákem zřejmě bude ta o bezplatné půlroční zapůjčení vozu Škoda Yeti v nadstandardní výbavě! Cenu získá ten z registrovaných účastníků závodu, který se ve svém tipu nejvíc přiblíží dosaženému času vítěze. Společnost Škoda Auto věnovala ještě druhou a neméně atraktivní cenu: VIP cestu na letošní Tour de France, včetně ubytování a stravy.
Kromě soutěží o ceny budou v Mladé Boleslavi probíhat i různé doprovodné akce partnerů seriálu. Připraven je dětský bike park, dřevěná dráha, tzv. pumptrack, a také Škola Pepy Dresslera.
A na co se diváci mohou ještě těšit? Zaváděcí vozidlo, které navede peloton do terénu, bude řídit soutěžák z týmu Škoda Motorsport, Fin Juho Hänninen, mistr světa SWRC. Tovární
speciál Škoda Fabia S2000 pak bude na Krásné louce vystaven a v odpoledních hodinách proběhne i autogramiáda Hänninena.
Na motorce pojede před bikery celý závod Jan Veselý, který absolvoval poslední tři Rallye Dakar a všechny dokončil. Návštěvníci si budou moci prohlédnout jeho speciál Yamaha 600.

Kontakty

www.kolopro.cz

Termíny