Žonglobalizace 2012

Divadlo, Volný čas, Hudba
Festival ŽONGLOBALIZACE 2012 (25.5.-26.5.2012 – Plzeň -areál bývalého pivovaru Světovar) je dvoudenní multižánrový festival, který se zaměřuje na cirkusové umění, kvalitní hudbu a další umělecky příbuzné obory. Festival bude mít nadnárodní přesah a vystupovat budou i účinkující z Francie, USA a Nigerie, kromě hudební, divadelní a cirkusové produkce, budou mít účastníci možnost zúčastnit se zajímavých workshopů a soutěží. Zároveň chceme pomoci upozornit na vývoj situace ohledně rekonstrukce areálu plzeňského SVĚTOVARU a pokusíme se celý areál zdokumentovat v rámci fotografického workshopu.   WORKSHOPY

Návštěvníci se též mohou těšit na mnoho rozličných workshopů, soutěží a divadelních představení. Během workshopů se budete moci naučit nejen žonglovat, bubnovat, ale budete si moci vyzkoušet skákací chůdy od SPORTINESS a naučit se chůzi na slackline (na laně)


FESTIVAL PODPORUJE EKOLOGICKÉ SMÝŠLENÍ, A PROTO ZDE NALEZNETE STÁNKY SE ZKUŠENÝMI ODBORNÍKY NA EKOLOGII, KTEŘÍ VÁM ZÁBAVNOU FORMOU PŘEDAJÍ INFORMACE O EKOLOGICKÉ OSVĚTĚ!!!   V rámci cirkusových představení doporučujeme zaměřit pozornost na žongléry z francouzských uskupení “L’ASSOCIATION DES JONGLEURS DE L’INSA DE LYON” a “ARRETE TON CIRQUE!“ – Boris Lulé, Pierre-Antoine Comparat a Lionel Pinot , kteří k nám dorazí z Lyonu. Žonglérskou scénu podpoří také několikanásobný účastník EJC KAŠPAR KLEPAL.
Svoji ukázku nového cirkusu v podobě scénky předvede cirkus TETY. Vystoupení není „pouhou“ vzdušnou akrobacií, ale je propojeno i s příběhem a poetikou. TeTy povedou zároveň i workshop visuté akrobacie, kde si všichni účastnící Žonglobalizace 2012 budou moci techniku vyzkoušet a případně osvojit.
Ohnivé představení předvedou plzeňští ESTELA DE FUEGO za doprovodu perkusí skupiny TAKITA TAKA a také strakoničtí TEKKNICAL HARD CIRCUS.

Festival představí i biketrialovou show v podání zkušeného borce BIGI BIGASe, který sebou bude mít i elektrické koloběžky Hugobike. Navštěvníci si mohou koloběžky vyzkoušet a případně se přihlásit do závodu. Akrobati PILSNER BROTHERS vyrazí publiku dech svými kousky.

Místo konání: Plzeňský kraj - Plzeň Žánr festivalu: rock, beat, ska, reggae, punk, dance, elektro, divadlo, jiné žánry
Účinkují

ROCKY LEON, DUB ARTILLERY, Cirkus Tety, Arrete ton Cirque, Aneboafro, Dideua

Termíny