Městský tábor HABROVKA

Volný čas, Pro děti

Městské a příměstské tábory představují ideální variantu pro rodiče, kteří během prázdnin vyčerpali všechny své možnosti, jak se postarat o svého potomka. Tyto tábory jsou především ve větších městech alternativním řešením, které rodičům zajistí kvalitní péči o jejich potomky během pracovní doby. Děti tedy nejsou bezprizorní, ale je pro ně naopak připraven pestrý program, který zajišťují kvalifikované osoby. V drtivé většině tyto tábory připravují organizace, které se celoročně zabývají prací s dětmi (Domy dětí a mládeže, skautská střediska, atd…)

Kdo organizuje městský tábor Habrovka?

Organizátorem městského táboru Habrovka je skautské středisko Platan Praha 4, které působí v okolí Pražského Povstávní od roku 1989. Naše středisko se skládá ze 3 dětských oddílů a jednoho oddílu OS (oldskauti) s celoroční činností.

Jak městský tábor Habrovka probíhá?

Městský tábor probíhá podobně jako celodenní družina. Ráno si vedoucí přebírají děti od 7:30 do 8:00. Celý den je rozdělen na 4 bloky, které jsou proloženy dvěmi svačinami a obědem. Celodenní program končí v 17:00, kdy si rodiče opět přebírají své děti. Ty tedy na táboře nespí, ale rodič si je odvede zpět domů.

Termín, místo, počet míst, věk dětí?

Městský tábor HABROVKA, který pořádá skautské středisko PLATAN, proběhne poslední prázdninový týden v termínu 27. – 31. srpna 2012. Místem konání je areál Habrovka u kostela sv. Františka z Assisi v Krči (U Habrovky 66/2, Praha 4 – Krč).

Pro děti máme přichystaný velmi pestrý program. Rádi bychom jim nabídli malou ochutnávku z našeho skautského programu, který děláme s jejich vrstevníky v oddílech. Neznamená to však, že budeme uzlovat nebo se učit rozdělávat oheň. Stejně jako děti ve dnešních skautských oddílech si i účastníci městského tábora vyzkouší řadu aktivit, které rozvíjejí znalosti, dovednosti, schopnost spolupráce a samostatnost dítěte (hry, výlety, sportovní aktivity, rukodělné aktivity apod.)

Červenou nití tábora bude hra Cesta kolem světa za 80 dní. Každý den se odehraje jedna etapa, při které děti navštíví prakticky všechny světové kontinenty.

Termíny