Kardinál Dominik Duka na Mníšku pod Brdy

Volný čas, Pro děti, Turistika

Bohoslužba, pohádky, hudba, výtvarný ateliér, prohlídky zámku pro děti, soutěž!

 

V sobotu 19. května pořádá Centrum pro rodinu Pražské arcidiecéze ve spolupráci s městem Mníškem pod Brdy a státním zámkem Mníškem pod Brdy Pouť rodin.

 

Program začíná v barokním areálu Skalka v 10.00 hodin bohoslužbou Křížové cesty a pokračuje od 11.00 hodin Mší svatou, kde hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka, OP.

Ve 12.45 hodin pak kardinál požehná Kapli sv. Serváce na zámku Mníšku pod Brdy! V kapli je vzácný oltářní obraz od slavného barokního malíře Karla Škréty, který si nechal na zakázku namalovat zakladatel zámku Servác Egel z Engelsflussu.

 

Odpolední program pokračuje v zámecké zahradě. Od 13.00 hodin návštěvníky poutě pozdraví herec Jan Potměšil, který bude číst pasáže z Bible a moderovat. O hodinu později si opět převezme mikrofon kardinál Dominik Duka a bude diskutovat na různá témata podle přání příchozích.

                                 

Pro děti je na zámku připraven bohatý program. Divadlo Fígl sehraje na nádvoří od 14.15 h Africké pohádky. Jde o pásmo pěti bajek s netradičními loutkami, které je určeno nejmenším dětem, ale také dospělým. V 15.00 hodin v zahradě zámku vystoupí Ztracená kapela, která hraje a zpívá s dětmi a pro děti již tři desítky let. Zámeckými komnatami bude od 10.30 až do 15.30 hodin provázet rodiny s dětmi Klíčnice barona Kasta, která vám ukáže nejen Kapli sv. Serváce, ale také šperkovnici, salonek pro dámy i pány a nakonec lovecký salon s kuželníkem a loveckými trofejemi. Dětské prohlídky rezervujte na tel.: 318 590 261. Přístupná bude i expozice módy na panenkách Barbie a dva bohatě zařízené prohlídkové okruhy s klasickým výkladem pro dospělé. Otevře se i výtvarný ateliér.

 

Při příležitosti pouti město Mníšek pod Brdy a zámek vyhlašují soutěž. Namalujte jakoukoliv technikou společně jako rodina obrázek s libovolným motivem,  na tvrdší papír velikosti A3, a pošlete jej na adresu státního zámku nebo ho doneste přímo na zámek 19. května. Každá rodina bude odměněna sladkostí a autoři deseti vybraných obrázků obdrží hodnotné ceny. Pokusme se vytvořit nejdelší „řetěz“ vystavených obrázků rodin!  

Termíny