Staročeské máje na Mníšku pod Brdy

Volný čas, Hudba, Pro děti

V sobotu 12. května se v Mníšku pod Brdy bude konat každoroční májová slavnost. V 9 hodin se na náměstí otevře jarmark, kde řemeslníci předvedou svá umění. V kapli u kostela pak v 10 hodin proběhne jarní pobožnost a od 13 hodin se začne zpívat na nádvoří zámku. Uslyšíte a uvidíte staropražskou kapelu Třehusk a na náměstí pak děti ze základních, mateřských a uměleckých škol i další soubory, jako jsou dudáci nebo cimbálovka. Čeká nás slavnostní průvod i prohlídky zámeckých komnat.

Děti a rodiče bude po zámku od 10,30 do 15,30 hodin provádět květinová paní a  zavede vás na prohlídku Loutkovou. Ukáže dětem hračky, školní pomůcky, fotoaparáty i křtící zavinovačku nebo pohádkové bytosti, které se na máje na zámek nastěhovaly. Princeznu, krále, vodníka, čerta nebo ježibabu.

Dětské prohlídky rezervujte na tel.: 318 590 261.

Připraveny jsou také klasické prohlídky na dvou prohlídkových trasách, jež jsou věnovány bydlení drobné šlechty za první republiky nebo přehlídka módy od Egypta po 20. století na malých panenkách od paní Jarmily Kupkové. Uvidíte róbu císařovny Sissi, Boženu Němcovou nebo Karla IV. a jeho 1. manželky.

 

Zábavy bude dost, tak zavítejte do Mníšku pod Brdy a bavte se s námi.

Bohatý program na zámku a náměstí od 9 do 18 hodin.

Termíny