Ztracené iluze na United Islands

Hudba
Pražská formace Ztracené iluze vystoupí na United Islands.

 

Bohumil Zatloukal loni po téměř 30 letech opustil tým Luboše Pospíšila. S bratrem Vláďou a zpěvačkou Jamajkou Koblicovou má opět Ztracené iluze.

Ztracené iluze založil Bohumil Zatloukal s legendárním kytaristou Jasné Páky a Hudby Praha Ivanem Wűnschem už v roce 1987. Prošli jimi např. Olin Nejezchleba (Marsyas, Vl. Mišík), Jiří Horálek (Extempore, MCH Band), Ludvík Kandl (Plastic People of the Universe), Pavel Skala (Vl. Mišík, OK Band, Žentour) a Kateřina Nejepsová (Dybbuk, Panika, Zuby nehty).

Pražská formace Ztracené iluze má na repertoáru folkrockové písně a balady postavené na dvou elektrických kytarách a zpěvu. Bohumil Zatloukal zhudebnil převážnou část textů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského, Pepy Lábuse či Jana Sahary Hedla.

Ztracené iluze zahrají 23. června na mezinárodním hudebním festivalu United Islands, na scéně Garáž na pražské Kampě.

 

Účinkují

Ztracené iluze

Bohumil Zatloukal - elektrická kytara, zpěv

Bohumil je brilantním kytaristou s osobitým projevem, jako zpěvák a autor se vyznačuje melodickými písněmi s nostalgickým nádechem. Do hudebního povědomí se zapsal už v roce 1981 jako zakládající člen a kytarista kapely Jasná Páka, posléze Hudby Praha (do roku 2008). V roce 1982 přijal angažmá ve skupině Luboše Pospíšila 5P.

 

Jamajka Koblicová - zpěv

Jamajka se na pódiu objevila poprvé v roce 1972 s rodinnou folkovou kapelou Verumka. Následovaly formace Newyjou, Máci, Dobrý večer kvintet, Milé tváře, Luboš Pospíšil & Bohumil Zatloukal a stěžejní a srdeční záležitost Hudba Praha, ve které působila do roku 2008.

 

Vladimír Zatloukal - elektrická kytara, zpěv

V roce 1981 Vladimír krátce působil jako kytarista skupiny Garáž. Od roku 1982 hrál v Jasné Páce, posléze Hudbě Praha, kde vystřídal svého bratra Bohumila a kde hraje dodnes. Od roku 1995 hraje také v kapele Echt! a od roku 2009 v Jasné Páce.

Termíny