Festival Mediterránea Pilsen 2012

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti

 

Již druhý ročník Festivalu Mediterránea Pilsen proběhne v měsíci květnu v Plzni. Pořadatelé – Centrum španělské kultury a vzdělávání společně s Francouzskou aliancí Plzeň a festivalem CinEsCultura Regensburg připravili i v letošním roce týdny plné tance, filmu, gastronomie a výtvarného umění. Hlavní akcí festivalu je Mezinárodní taneční soutěž ve flamenku, která rozvíří Měšťanskou besedu po celý den v sobotu 26.5. 2012 a vyvrcholí večerní exhibicí vítězů jednotlivých kategorií a hudebně-tanečním vystoupením Con Cierto Flamenco v choreografii Virginie Delgado. Soutěží i slavnostním večerem Vás provede moderátor Českého rozhlasu Plzeň – Stanislav Jurík. Večer bude pokračovat „po španělsku“ dlouho do noci flamenkovou fiestou v kavárně Měšťanské besedy. Vstup na soutěž je po celý den volný! Vstupenky na večerní vystoupení jsou již v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz. V neděli pokračujeme workshopem taneční techniky s Eduardem Zubákem – členem poroty za ČR. Hlavní partner soutěže – cestovní kancelář Intertrans připravila pro vítěže amatérské i semiprofesionální kategorie lákavou cenu – zájezd do Španělska, je tedy o co bojovat.

Doprovodnou akcí soutěže je výstava velkoformátových outdoorových fotografií – časosběrný dokument Centra španělské kultury a vzdělávání a kameramana a fotografa Romana Muchky – Flamenco po česku, která bude instalována 1. - 31.5. 2012 ve Smetanových sadech v Plzni – vernisáž je plánována na 3.5. 2012 v 16:00 a oživena bude open-air vystoupením formace Fabrica Flamenca. Výstava bude zapůjčena také do partnerského města Regensburgu, do Prahy, Boskovic a Klatov. Dokument ve své barevné části představuje nejvýznamnější tanečníky a hudebníky české a slovenské flamenkové scény, ale také španělské lektory a choreografy, kteří v Čechách pravidelně vyučují. Jeho černobílá část je věnována těm, kteří jsou flamenkem okouzleni, pohlceni, uchváceni a věnují mu svůj volný čas a energii ve snaze stát se součástí emocí nabitého fenoménu.

Workshop dokumentární fotografie je připraven i pro širokou veřejnost – účastníci budou mít jedinečnou příležitost pohybovat se v atraktivním prostředí taneční soutěže a učit se zachytit kouzlo okamžiku pod vedením zkušeného lektora www.oehling-akademie.cz

29.5. 2012 přijede do Plzně představit svoji kinematografickou tvorbu režisér Alber Ponte. Jeho kolekci krátkých filmů uvede ve Filmovém klubu Mgr. Jan Kastner. Pro všech projekcích bude následovat tlumočená beseda se španělským režisérem. Speciální dopolední projekce jsou určeny školám s výukou španělského jazyka.

Francouzská aliance připravila ve svých prostorách degustaci libanonských vín, projekce marockých filmů, řemeslný trh a výstavu fotografií z Provence.

Protože gastronomie je nedílnou součástí kultury všech zemí, v rámci festivalu jsou připraveny dny srbské a řecké kuchyně v restauraci Amfora, francouzskou kuchyni představí restaurace hotelu Golden Fish a již tradičně za španělskou kuchyní se můžete vydat do Tapas baru El Cid.

Festival Mediterránea se koná pod záštitou Velvyslanectví Španělska v Praze, Velvyslanectví Francie v Praze, Velvyslanectví Maroka v Praze, za podpory Statutárního města Plzeň.

Program naleznete na www.cskv.cz

 

Účinkují


Virginia Delgado, Morenito de Triana, Eduard Zubák, Michael Cába, Pavol Križovenský, Alber Ponte

Kontakty

www.cskv.cz

Termíny