Podvečerní prohlídky S Andělem, čarodějnicí a Bílou paní na zámku Mníšku

Pro děti

Protože se blíží filipojakubská noc, na zámek Mníšek pod Brdy se začínají slétat čarodějnice. Budou dokonce provádět v sobotu v podvečer na dětských prohlídkách. Ale protože jsou to hodné čarodějnice, tak nemusí mít strach, že by je někdo upálil na hranici. Budou ale vyprávět právě o tom, jak k tomu došlo, že lidé věří v čarodějnice, že se jich bojí a proč je upalují.

Víte vůbec, jak se taková čarodějnice pozná a jak se proti nim můžete bránit? Že to nemusí být ošklivá babizna, ale třeba i pěkná mladá dáma, která umí kouzla, zaříkadla a lektvary? Nebo že na obranu proti nim stačí dělat velký rámus? To určitě dětem nedělá žádné problémy.

Proč mládež přeskakuje oheň a chlapci vyhazují košťata k nebi? Proč si dívky vyrábějí křížky a hospodyně pokládají trsy trávy před práh?

To všechno vám mníšecká čarodějnice poví. A taky vás vezme do zámeckých jídelen, tří věží, knihovny a dalších salonků a během prohlídky s ní určitě potkáte ještě i další pohádkové bytosti. V kapli krásného anděla, který předá dětem nebeské poselství a potom je bude  pasovat na rytíře a na princezny. A na arkádě bílou paní, jak se prochází se svíčkou a mává na děti. Co myslíte, je to mníšecká Leontýnka?

 

Čarodějnice zve všechny také do výtvarného ateliéru. Vyrobte si nejškaredější čarodějnici ze všech! Od 16 do 18 hodin pod vedením zkušené lektorky si děti mohou vyrobit čarodějnici na památku!

 

Podvečerní prohlídky na zámku Mníšku se konají v sobotu 28. dubna od 16 do 18 hodin.

Rezervace NUTNÁ na tel. 318 590 261.

Termíny