Strakonické vítání léta

Volný čas, Sport, Pro děti, Turistika

Strakonické vítání léta

28. 4. 2012

 

Tradiční akce Strakonické vítání léta, která se na strakonickém hradě uskuteční 28. dubna, nese podtitul Na kole po památkách středního Pootaví a je oficiálním zahájením cykloturistické sezony v Jihočeském kraji.

Akci město pořádá ve spolupráci s Muzeem středního Pootaví Strakonice, Jihočeským krajem, Nadací Jihočeské cyklostezky a Jadernou elektrárnou Temelín.

 

Program akce začne na nádvoří strakonického hradu v 9 hodin, kdy se mohou zaregistrovat účastníci cyklistického a turistického výletu. Vyrazit budou moci na tři různě dlouhé trasy – 12, 38,5 a 53 kilometrů. Vyznavači chůze s holemi, tedy nordic walkingu, se  mohou  vydat na výlet s dudákem po 11 kilometrů dlouhé Naučné stezce Švandy dudáka. Startovat se bude v 10 hodin.

Hlavním cílem cyklistického výletu bude Středověký vodní mlýn Hoslovice, kde bude v tento den slavnostně otevřená budova nového informačního centra s prodejem suvenýrů, meším občerstvením a teké s novou etnografickou expozicí Ze života šumavského Podlesí. Slavnostní otevření je plánováno na 10. hodinu.

 

Akce bude odpoledne pokračovat zábavným programem. Ve 13 hodin se v Muzeu středního Pootaví uskuteční vernisáž výstav Zbraně a militaria a Střelecké terče a začne soutěž pro děti nazvaná Pochod kapra Jakuba.

Hlavním tahákem odpoledne bude Míša Růžičková s programem pro děti nazvaným Na divokém západě, který začne ve 14:30 či vystoupení bublináře a koncert skupiny Rangers, který celé odpoledne uzavře.

 

Nebude chybět ani doprovodný program, v jehož rámci bude připravena lezecká stěna a historický kolotoč. Děti se mohou těšit také na tvůrčí dílny, malování na obličej, budou si moci nechat uplést rasta copánek a dát si nealkoholický koktejl ve speciálním baru.

 

Přístupné budou samozřejmě kromě muzea i výstavní sály na strakonickém hradě. Lidé budou mít poslední příležitost si prohlédnout výstavu Obrázky Ivy Hüttnerové v Maltézském sále, v Zámecké galerii pak výstavu děl Karla Kupky.

 

Termíny