Ekumenická bohoslužba za krajinu

Volný čas, Turistika

 

Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s občanskými sdruženími pořádá v sobotu 26. května 2012 v 15 hodin v pořadí již pátou Ekumenickou bohoslužbu za krajinu na Sedleckých skalách. Kázáním poslouží Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické. K následné besedě je pozván ekonom Tomáš Sedláček. Místo bohoslužby je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (147 Budovec, 107 a 147 Kamýcká), od žel. zast. Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci (ve 14 hod. bude od přívozu zajištěn doprovod na místo bohoslužby). Bohoslužbě již tradičně předchází pouť od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech, sraz v 10 hod. Více informací najdete na www.gja.cz a v rubrice "akce" na www.drahan.chabry.cz 

  

Možnosti poutě na bohoslužbu

 

- odchod v 10 hodin od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech, dále pěšky krajinou s doprovodem. Kostel bude otevřen již od 9 hodin.

 

- pro zájemce o kratší trasu bude ve 14 hodin od Sedleckého přívozu zajištěn doprovod na místo bohoslužby

  

Místo konání bohoslužby se nachází nedaleko žlutě značené cesty ze Suchdola do Roztok a je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (147 Budovec, 107 a 147 Kamýcká), od žel. zast. Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci. 


Účinkují

 

Při bohoslužbě v 15 hodin

 

bude kázat Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví, účast přislíbili kazatel Církve bratrské Daniel Heczko, biskup Starokatolické církve a místopředseda ERC Dušan Hejbal, kněz Obce křesťanů Milan M. Horák, evangelický farář Petr Hudec, katolický kněz Matúš Kocian, ordinovaný presbyter ČCE Jiří Nečas a další.

 

Po bohoslužbě (cca 15.45)

 

bude následovat beseda s ekonomem Tomášem Sedláčkem, členem správní rady Nadačního fondu proti korupci a bývalým poradcem prezidenta Václava Havla.


Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.gja.cz

Termíny