Markéta objektivem Dalibora Bednáře

Výstava

V měsíci květnu ovládnou Výstavní síň Albína Poláška opět fotografie. Tentokrát bude k vidění černobílý cyklus fotografií Dalibora Bednáře.
Tyto fotografie dokumentují osobní a sportovní život naší přední lukostřelkyně Markéty Sidkové, která je od svých 13 let v důsledku zákeřné nemoci upoutána na invalidní vozík. Dalibora Bednáře osudy Markéty natolik zaujaly, že začal fotograficky "dokumetovat" její každodenní život. Vznikl tak rozsáhlý fotografický cyklus lakonický nazvaný "Markéta", zachycující dívku nejen v plném soustředění při trénincích, okamžiky plné dramatického napětí při závodech v lukostřelbě, ale také v běžných denních situacích, jaké prožívá kdokoliv z nás...Avšak s tím rozdílem, že Markétin svět je přece jenom třeba vnímat trochu jiným úhlem pohledu, což se citlivému oku Dalibora Bednáře nepochybně daří.
I proto zcela záměrně instaluje své snímky nikoliv ve výši očí návštěvníků výstavní síně, ale ve výši očí člověka na invalidním vozíku. 
Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží 9. 5. 2012 v 17.30 hodin ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm. K vidění bude do 30. 5. 2012 každý všední den od 9 - 17 hodin.

Termíny