Prohlídky pro děti s klíčnicí pana barona

Pro děti

     Na zámku v Mníšku pod Brdy bude v neděli 22.4. provázet klíčnice posledního mníšeckého barona Theodorika Kasta. Ta má na starosti zamykání zámeckých komnat a musí každý den pečlivě kontrolovat, jestli někde nezůstalo odemčeno.

 

Provede Vás na dětských prohlídkách po zámeckých komnatách a ukáže vám honosné sály, kapli, knihovnu a salonky, do kterých si pan baron zve své hosty. „Náš pan baron dovolil, abych pozvala návštěvníky na zámek a ukázala jim, jak reprezentativně má zařízené místnosti, kam chodí návštěvy,“ dodává klíčnice. Zavede vás do jídelen, tří zámeckých věží, velkých sálů, pracovny i loveckého salonku. „Tady si chodili pánové zakouřit, tady dámy popíjely kávu a tady se hrály kuželky,“ paní klíčnice má přehled o všem, co se na zámku šustne. Dětem navíc ukáže kouzelné zrcadlo, šperkovnici paní hraběnky, krb, kde bydlí zámecké strašidlo nebo zvoneček s nožkama, kterým se zvonilo na služebnou.

 

Paní klíčnice vás zve nejen do zámku, ale i na krásnou výstavku o historii módy na panenkách Barbie.  Potkáte tam třeba egyptskou královnu Kleopatru, první manželku Karla IV. Blanku z Valois, přední českou šlechtičnu Polyxenu z Pernštejna, francouzského krále Ludvíka XIV. a dalších zhruba 70 malých modelek a modelů.

 

Prohlídky pro děti s klíčnicí probíhají v neděli 22.4. od 11,30 do 15,30 hodin.

Rezervujte na tel. 318 590 261.

Termíny