"Už ho nesou! aneb O slavném prvním procesí"

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

7. ročník originální městské slavnosti. Organizátoři z Občanského sdružení Trutnov - město draka čerpají tematicky z rozsáhlého a tajuplného textu německé středověké pověsti o založení města Trutnova a okolních 60 obcí. Letošní ročník je věnován kapitole popisující "První slavné procesí".

V sobotu 28. dubna: "Zelené procesí Trutnov - Silberstein" (akce pro patrioty a kulturní nadšence, plná překvapení a improvizace). V pátek 4. května: "Alchymista Šimon Tadeáš Budek" (přednáška Ivo Pursche), Oboroh + Pepa Lábus a spol. (koncert folkových skupin na Krakonošově náměstí). V sobotu 5. května: celodenní kulturní program v centru města Trutnova (výtvarné dílny, řemeslný trh, divadlo, hudba, kultivované atrakce a hry pro děti i dospělé...) a na závěr jako vždy průvod a věšení draka na Starou radnici. Přiďte pobejt a s námi zvolat "Už ho nesooou!"

Účinkují

Ivo Pursch, Oboroh, Pepa Lábus a spol., Ginevra, Rajtaraj, Peregrin, Monadria Polygamica, studenti katedry loutkového a alternativního divadla DAMU, Al Rašíd, Dům Pod jasanem, O. s. Bezinky, O. s. Trutnov - město draka...

Termíny