ZNOJEMSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL 2012

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

Hudba, víno, historie..

Zažijte netradiční léto na Znojemsku s vínem a hudebním zážitkem Hudební festival Znojmo, který se uskuteční 13. - 29. července 2012, a který se letos koná již poosmé a vždy je zaměřen na hudbu jednoho či dvou skladatelů, jež mají daném roce výročí. Letos se soustředí na  hudbu francouzského barokního skladatele J. B. Lully a představí scénický baletní projekt z jehož skladeb zazní s názvem Král Slunce. 8. ročník festivalu má velmi pestrý program s významnou mezinárodní účastí.            

Hudební festival Znojmo přináší svému publiku velmi širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry. To, co je však jednotícím prvkem a cílem celého festivalu, je dosažení maximální možné kvality a autenticity ve všech koncertních i inscenačních projektech. Festival se také zaměřuje na spojení kvalitní hudby se vzácnou historickou architekturou Znojma.

Zároveň má provázat přitažlivou hudbu s nezaměnitelným vínem znojemského regionu. Nad festivalem převzal patronát houslový virtuóz Pavel Šporcl, který každoročně na festivalu vystupuje. Festival ukazuje, že klasická hudba není nic, čeho by se lidé měli bát. Kvalitní interpretace vážné hudby usazuje na netradiční místa a vždy k těmto vystoupením přidává sklenku vína od znojemských vinařů. Akce tak spojuje téměř dvě desítky vinařství, která na koncertech provádějí degustace a besedu o víně. V rámci festivalu vzniká také unikátní limitovaná editace festivalových vín.

Některé programy vznikají přímo k pevnému propojení s vínem a koncert je tak doslova prošpikován povídáním o tomto lahodném moku. Tyto akce se těší obrovské oblibě u návštěvníků. Návštěva festivalových akcí se stává stále více místem trávení dovolené. Znojemská oblast má řadu cyklostezek, ale také zajímavé památky a jiné architektonické skvosty. Je to místo, kde se o prázdninách pořádá velké množství vinařských akcí, a proto si tam přijde na své celá rodina.

 

Účinkují

Program:

http://hudbaznojmo.cz/festival/program/cely-program

Termíny