JUBILEJNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SQUASHI TENTO VÍKEND V GALERII HARFA

Sport

Od pátku 13. dubna do neděle 15. dubna 2012 se v obchodním centru Galerie Harfa v pražských Vysočanech bude konat jubilejní, již dvacáté, Mistrovství České republiky ve squashi. Zápasy turnaje se budou hrát ve speciálním celoproskleném kurtu obklopeném tribunami, díky němuž budou dění na kurtu moci sledovat kromě skalních fanoušků squashe také návštěvníci obchodního centra. Účast na turnaji potvrdila kompletní česká špička mužů a žen v čele s 12násobným mistrem ČR a aktuálně padesátým hráčem na světovém žebříčku Janem Koukalem a 4násobnou mistryní ČR a 38. hráčkou na světovém žebříčku Lucií Fialovou. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je volný.

Zápasy budou probíhat v pátek od 11 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 19 hodin, v neděli od 11 hodin se bude hrát o 3. místo a mistrovství završí finálové zápasy v 15 hodin.

„Věříme, že si návštěvníci Galerie Harfa odnesou zajímavý zážitek z těchto squashových zápasů, které zahrají prověření squashoví profesionálové, ale i nadějní junioři. A snad bude akce i motivací pro řadu diváků začít se squashi alespoň rekreačně věnovat,“ říká Tomáš Cvikl, pořadatel mistrovství republiky ve squashi.

Stavba skleněného kurtu uvnitř obchodního centra není vůbec jednoduchá – staví se přibližně 30 hodin a rozebírá 20 hodin. To vše pouze v noci, protože přes den to kvůli běžnému provozu obchodního centra není možné.

„V přestávkách mezi zápasy se diváci mohou těšit na bohatý doprovodný program – ať už je to dynamický streetdance a frisbee, nebo hudební vystoupení studentů konzervatoře,“ dodává Pavel Skorčík, ředitel Galerie Harfa.

www.galerieharfa.cz

Termíny