Na Mníšku pod Brdy provádí zámecký čert!

Pro děti

 

     Víte, že zámek Mníšek má spojistosti se silami pekelnými? Že se čert podílel na výsledné podobě zámecké budovy? A že se nám sem teď nastěhoval?

     V sobotu 14.4. vás na zámku Mníšku přivítá čert. Bude provádět rodiny s dětmi po zámeckých komnatách. Ukáže vám obydlí posledních zámeckých pánů, dam i jejich dětí. Jestlipak tušíte, že už měli radia, masážní strojky, splachovací záchody, fény, domeček pro panenky na elektřinu nebo hru Dostihy a sázky?

     V posledních hostinských pokojích zavítáte mezi velké pohádkové loutky. Jsou to bytosti ze zámku i podzámčí. Víly tančily na paloučku nad zámkem. Vodník se zabydlel v zámeckém rybníku. Princezna Růžička se tu seznámila se svým princem. Ježibaba létala na koštěti a kamarádila se s čertem. A čert? Ten nám ukradl zámeckou věž!

     Přijďte a dozvíte se víc!

     Tyto prohlídky zvané Loutkové jsou určeny rodinám s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Probíhají od 10,30 do 15,30 hodin a je třeba si je rezervovat na tel. 318 590 261.

 

     Navštivte také ještě výstavku o historii módy na panenkách Barbie. Ty jsou oblečené v dobových kostýmcích a představují módní trendy od Egypta až po20. st. Potkáte královnu Kleopatru, Bílou paní, Marii Terezii, Ludvíka XIV., Boženu Němcovou, Sissi, paní sládkovou z filmu Postřižiny nebo dámu, která vyrazila na plovárnu v době před 130 lety a dalších zhruba 70 papenek v překrásných oblečcích.

Termíny