Oslava Dne Země - Vytvořte s námi „Květinovou klec SodaStream“

Volný čas, Pro děti

Galerie Umění pro děti (GUD) ve spolupráci se značkou SodaStream, která nabízí alternativu k baleným vodám a nápojům v plechovkách, pořádá v neděli 22. dubna 2012 od 10 do 18 hodin oslavu Dne Země. Tato ekologicko-umělecká akce apeluje k větší ekologické zodpovědnosti a snížení produkce PET lahví. Tímto krokem organizátoři propagují pozitivní přístup k životnímu prostředí a posilují pouto mezi dětmi, životním prostředím a uměním.

 

Každý návštěvník se během této oslavy může stát umělcem a podílet se na zhotovení uměleckého díla „Květinová klec SodaSteam“, které bude umístěno na Nám. Franze Kafky a bude tak po dobu jednoho týdne atraktivně apelovat na širokou veřejnost poukazujíce na zbytečný objem produkce PET lahví.

 

Chceme, aby se každý návštěvník zamyslel nad problematikou produkce PET lahví. Málokdo ví, že jedna rodina vyprodukuje více než 2500 PET lahví za 3 roky, jak dlouho se takové množství rozkládá, a že existují i jiné, k životnímu prostředí šetrné, cesty. Proto jsme se rozhodlizorganizovat tuto ekologicko-uměleckou akci, aby každý měl příležitost se sám rozhodnout, co může udělat jinak a lépe,“ říká Michal Panis z českého zastoupení společnosti SodaStream.

 

Akce je pro veřejnost zdarma, ale pokud někdo třídí odpad a má doma PET lahve, budeme rádi, když je s sebou přinese, abychom společně vytvořili umělecké dílo. Právě z použitých PET lahví budeme vytvářet květiny, které ozdobí klec plnou „petek“.  Jsme si jisti, že na takto „rozkvetlou louku“ bude hezčí pohled než na surový odpad. Materiál i pitný režim je připraven pro akci zdarma,” říká Kateřina Samková, Galerie umění pro děti.

 

Tato oslava navazuje na výstavu GUD „Umění v recyklaci“, která pomáhá dětem zábavnou formou tvořit z materiálů, jež jsou v jejich životě běžné, nicméně jsou vnímány jako nepoužitelný odpad, který se vyhodí. Cílem je ukázat jim, že takový materiál lze dále použít a tvořit z něj. V podtextu zábavy pak vštěpovat důležitost recyklace jako běžného denního životního stylu a zamýšlení se nad běžnými denními úkony, které lze realizovat jinak a lépe s ohledem na životní prostředí. Hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje a pomoci jim vymanit se zesoučasného trendu vnímání masové kultury v ekologickém duchu.

 

 

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky orientovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení

 

 

O Galerii umění pro děti /GUD/

Nově vzniklá Galerie umění pro děti sídlí v prostorách historického domu Franze Kafky v centru Prahy. Není však jen novou galerií; svým obsahem a záměrem představuje koncept, který v Praze doposud chyběl. I když jsou děti v názvu galerie na posledním místě, v jejím zaměření stojí na místě prvním. V tomto smyslu představuje Galerie umění pro děti opravdu nový přístup k návštěvníkům.Galerie se věnuje těm nejmladším, tedy dětem v předškolním a mladším školním věku, a samozřejmě jejich rodičům a pedagogům. Neplatí známý příkaz „Nedotýkejte se!“, ale naopak „Vnímejte exponáty všemi smysly a dotvářejte je podle svých představ.“

 

 

O společnosti SodaStream

Společnost SodaStream je originálním a také největším světovým výrobcem a obchodníkem s domácími výrobníky sycených nápojů, které nabízí ve 42 zemích světa již od roku 1903. Prostřednictvím nepřetržitých inovací přináší pohodlnou, zábavnou a navíc ekologickou alternativu k perlivé vodě a soft drinkům, běžně prodávaným v plastových lahvích nebo plechovkách. SodaStream má své výrobní kapacity především v Izraeli, kde patří ke špičce svou kreativitou a inovativností. Společnost Sodastream je kotována na burze. Systém splňuje veškeré významné mezinárodní standardy kvality vývoje a výroby, např.: ISO 9001:2000, TUV NORD & SVTI (EU, Švýcarsko), TPED a PED (EU), DOT (USA), GMP & HACCP, IFS.


Termíny