N. V. GOGOGL: ŽENITBA

Divadlo

Naprosto neuvěřitelná událost o čtyřech dějstvích, tragikomedie, fraška, absurdita, groteska, satira - něco v čem je smutek a smích dvojjedinou bytostí. Je to svět, kde lidé s urputnou vážností prožívají svá velká dramata za doprovodu hurónských salv smíchu.

Podkolatov je mladý muž, kterého chce oženit jeho přítel Kočkarev. Agáta, je stydlivá slečna, které hrozí, že se stane starou pannou. Tu se snaží provdat dohazovačka Tekla. Protože je velice aktivní, dosáhne toho, že se najednou o Agátinu ruku ucházejí čtyři nápadníci - bývalý důstojník pěchoty Onučkin, přednosta hospodářsko-správního odboru Nenažraný, bývalý námořní důstojník Žvanikin a vládní rada Podkolatov, kterému ale Tekla vůbec nepřeje. Každý z ženichů má ke sňatku svoji motivaci, ať už jsou to třeba peníze, vyšší životní úroveň nebo touha po ženě. Ženitba skýtá nepřeberné množství skvělých divadelních situací a nechybí v ní typická Gogolova ironie.

 Tragikomický příběh uvedeme v pátek 13. dubna v 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné od 200 Kč, na místě +50 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu Litovel (www.mklitovel.cz) nebo v cestovní kanceláři Bavi.  

Účinkují

Účinkují: Radek Holub, Barbora Hrzánová, Miluše Šplechtová, Marek Taclík, Jan Hrušínský, Miroslav Vladyka, Zdeněk Hruška, Věra Kubánková, Tereza Němcová, Martin Sitta, Jiří Kaftan

 

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny