Dobnový program muzea

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

Dubnový program Vám nabídne příjemnou změnu. Muzeum se probouzí ze zimního spánku a stará táborské radnice na Žižkově náměstí má opět otevřeno každý den od 9,00 do 17,00. Nedalekou Bechyňskou bránu a vyhlídkovou věž Kotnov pak můžete také navštívit, a sice o víkendech a Velikonocích ve stejných časech od 9,00 do 17,00.

V rámci cyklu Historicko – vlastivědné úterky popíše Mgr. Richard Vlasák, jak probíhala oslava Velikonoc za časů Petra Voka z Rožmberka a s PhDr. Jiřinou Laghammerovou poznáte Táborsko tentokrát z pohledu etnografického. Obě přednášky se konají v přednáškovém sále muzea na náměstí Mikuláše z Husi.

V Divadle Oskara Nedbala se budete moci spolu s MVDr. Janou Donátovou podívat do Maroka a v Soběslavi Vás Ing. Kateřina Rybová přenese do Ladakhu, kde jako dobrovolnice strávila více než rok.

21. dubna se sobotníci setkají u bývalého táborského popraviště, aby se od PhDr. Stanislava Zity a Mgr. Kláry Smolíkové dozvěděli o táborské cestě smrti. A pokračuje i kostýmovaná prohlídka první sobotu v měsíci, která se ze 13,00 hod přesunula na 12,45.

Celý duben ještě potrvá unikátní výstava raných fotografií Jak svět dostal barvy, ke které je pro školy připraven devadesátiminutový lektorský program o dějinách fotografie. Učitelé si jej mohou objednat u Mgr. Kláry Smolíkové (telefonicky na čísle 734 570 334 nebo na e-mailu smolikova@husitskemuzeum.cz).

Ve Veselí nad Lužnicí si pro vás připravili přednášku s názvem Veselí nad Lužnicí a padělatelství Oldřicha II. z Rožmberka. O této zajímavé kapitole z historie přednese v pátek 20. dubna příspěvek PhDr. Karel Maráz, Ph.D., historik Masarykovy univerzity v Brně. V Soběslavi se zase dozvíte o oltářní výzdobě kostela sv. Marka a jindřichohradeckém umělci Wolfgangu Eckovi od PhDr. Tomáše Hladíka.

Termíny