Milan Svoboda Quartet

Hudba

Hudba Kvarteta Milana Svobody navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let. Objevují se zde však také vlivy rocku, folklóru a soudobé hudby vážné. Milan Svoboda řadí často své kompozice do větších tématických celků a vznikají tak příznačné suity, které umožňují dostatek prostoru pro kreativní improvizace všech členů skupiny. Se svým kvartetem koncertoval Milan Svoboda téměř po celé Evropě, v USA a v Indii, zúčastnil se řady jazzových festivalů a nahrál řadu alb. Prestižní byla jeho účast na prvním ročníku festivalu "European Jazz Night" ve Vídni, který přenášela televizní společnost EBU do celé Evropy.

Během téměř 25-tileté existence se v souboru vystřídala celá řada předních českých jazzmanů, např. Michal Gera (tp), Aleš Charvát (b), Jaromír Helešic (ds), Ivan Myslikovjan (as) nebo Martin Lehký (b). V krátkém "americkém" období v něm hráli Greg Badolato (ts) a Aaron Scott (ds). Jako hosté s kvartetem často vystupují  mezinárodně uznávané osobnosti, jako např. Tony Lakatos (ts), Sigi Finkel (ts),  Jarek Smietana (g), Jiří Stivín (as) a mnoho dalších. Příležitostně tak skupina vystupuje jako Quintet nebo Sextet. Poslední obsazení Kvarteta Milana Svobody je vybranou společností špičkových sólistů, kteří spolupracují s předními kapelami české jazzové scény. Repertoár tvoří převážně původní kompozice Milana Svobody a jeho originální aranžmá světové jazzové literatury. Milan Svoboda Quartet je častým hostem evropských hudebních festivalů a jazzových klubů.
Na české i mezinárodní hudební scéně se příležitostně objevuje i Milan Svoboda Sextet.V této sestavě stálé obsazení kvarteta doplňují významní sólisté Svobodova big bandu Michal Gera (tp) a Přemysl Tomšíček (tb).

http://www.milansvoboda.com/kvarteto.htm
http://www.youtube.com/watch?v=tJ8hsQ9rsME
http://www.youtube.com/watch?v=ueUtPDfWmW0

Vstupenky v předprodejní síti Ticketportal.cz  a na pokladně KC Vltavská.

Účinkují

Milan Svoboda Quartet:
Milan Svoboda – piano, keyboards
Milan Krajíc – tenor and soprano sax
Filip Spálený – bass
Ivan Audes – drums

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny