Gang of Lolitas + Herr U-Bahn

Hudba

Gang of lolitas
Jména členů Gang of Lolitas jsou spojena s pojmy, které na české hudební scéně mají dobrý zvuk. Jako např. Airfare, Hraczki, Gulo Čar. Ve světovém měřítku např. Bjorn Thorsrud (Smashing Pumpkins, Zwan, The Dandy Warhols, Whitesnake, Monster Magnet, Billy Corgan) a Doug Wimbish (Living Colour). Po desetiletí nasbírané zkušenosti eskalují v seskupení, které obohatil vynikající bubeník Richard Scheufler ml. Hudba Gang of Lolitas je příval živelné energie a neutuchající zábavy a radosti pramenící ze stylu funky music. Vyznávajíc svoji lásku k funky, povznáší Gang of Lolitas své posluchače do stavu naprosté euforie, opojné synergie a harmonické blaženosti (budete si přát, aby to nikdy neskončilo. A o to právě v Gangu jde. Aby to bylo pro lidi, neboť jak kapela tvrdí: "Jsme gang těch, co na nás chodí". Melodické linky dochucuje dechová sekce, celé vystoupení Gang of Lolitas je okořeněno rapovými vsuvkami Thomase Lichtaga a vrcholí ve skladbě King of the Road, kterou by dokázal ocenit i příznivec tvrdší muziky. To, co dělá Gang of Lolitas opravdovým gangem, je fakt, že jeho jednotliví členové se svou košatou hudební minulostí i budoucností propůjčili svůj um něčemu většímu, něčemu, co je opředeno rouškou tajemství a co nelze pojmenovat jinak, než Gang of Lolitas. Máme však naději, že to nevyřčené můžeme společně s nimi prožít na jejich koncertě. A to je to, co dělá Gang of Lolitas tak zábavným.

Herr U-Bahn
Příjemný večer v Hotelu Intermilan v roce 1973. Pohodlné lobby hotelu, překypující rudým semišem a křesly z umělé kůže jen těžko vyvolá pocit, že tohle místo je jako stvořeno k relaxaci. Ale co mi koneckonců zbývá, když počasí za okny zrovna nevybízí k putování po městě. Sklenka Martini v ruce a chutný doutník v ústech budou prostě mými společníky pro tento večer. Ale já vlastně občas podobnou meditativní zahálku provozuji, člověk si při ní srovná v hlavě spoustu věcí.
Cvrkot v hotelové hale je sice intezivní, ale zároveň ve své monotónnosti uklidňující. Vedle u stolku se potácí opilý Falco a do rozlitého pití na stole píše prstem verše. O nějaké kypré blondýně. Inspektor Colombo od dveří haleká na portýra, že má ještě jednu malou otázku a Henry Chinaski se snaží u baru sbalit Julii Woodson. Občas se otevřou dveře do klubu v suterénu a je slyšet, jak Mr. Mojo Risin zkouší halekat své poezijní fantazie a překřičet vše ostatní. A ten chlápek, co se nenápadně snaží proklouznot ven je určitě Charles Caltrop…
Co zdejší atmosféru dělá natolik zajímavou, že se mi nechce přestat sledovat ten prapodivný děj? Proč se moje myšlenky jen tak bezcílně poflakují a já vnímám jen atmosféru okamžiku a nemám potřebu něco dělat, něco předstírat? Je to hudba Herr U-Bahn, která se line z reproduktoru nad mojí hlavou. Žádné texty, žádné zbytečné kecy, jen a jen čirá nálada okamžiku. A to dělá z Hotelu Intermilan jedno z nejpříjemnějších míst na zemi.

Start 20:00

gangoflolitas.cz
bandzone.cz/herrubahn

 

Účinkují

Gang of Lolitas 

Herr U-Bahn

Termíny