Putování pana Petra do Svaté země a zpět

Volný čas

Putujte s námi do Izraele v přednášce Petra Plaňanského. Zajímavé vyprávění o dnešním Izraeli je připraveno v pátek 30. března od 19.30 hodin v Městském kulturním středisku Mníšek pod Brdy.

 

Petr Plaňanský byl v Izraeli na týdenním kurzu v památníku Jad Va-šem, v muzeu holocaustu. Silný zážitek umocňovalo silné prostředí Jeruzaléma.
 „Ve Starém Městě jsem objevil čistokrevný bazar s mnoha orientálními chutěmi, zvuky a vůněmi. Moje smysly si přišly opravdu na své. Navíc Staré Město zní jakousi prastarou zvláštní melodií. Stačí si sednout třeba na zahrádku kavárny na rohu Via Dolorosa, dát si kávu s kardamonem, zavřít oči a zaposlouchat se do všech těch zvuků,“ říká Petr Plaňanský.

Cestopisné přednášky mají v Mníšku tradici a své věrné posluchače, kteří si určitě nenechají ujít tento cestovatelský bonbonek. Povídání bude doplněno promítáním fotografií.

 

Přednášku připravilo Křesťanské společenství Praha a jedna z organizátorek o ní říká. „Izrael je pro mnoho lidí kontroverzní stát, o kterém není vždy objektivně informováno a je jistě zajímavé slyšet informace od někoho, kdo tam pobýval. Petra Plaňanského jsem už slyšela vyprávět o Izraeli i holocaustu a vím, že umí svými slovy dobře zachytit atmosféru místa i osudy lidí, proto věřím, že do Mníšku přinese skutečný zážitek z míst, o kterých stále mnoho nevíme.“

Kontakty

www.mnisek.cz

Termíny