V PASTI TĚLA / Jakub Folvarčný a Týna Průchová

Divadlo

Společenský horor / 70 min

 

Kvalita pobytu v našem těle obvykle závisí na několika málo okolnostech. Popustíme-li uzdu fantazii, mohou nám zdánlivě přijatelné hranice naší „svobody“ začít připadat najednou těsné až nesnesitelné. V hrůze však zjišťujeme, že uniknout není možné, nebo je jen extrémně nesnadné.

Tento „společenský horor“ je  příběhem volně inspirovaným současnou politickou a společenskou situací. Příroda se tu setkává ve své nejvyšší formě s nejvyšší formou politického, společenského a vědeckého opovržení jedincem.

Vše se odehrává na pozadí reinkarnační samozřejmosti a genderového vymezení. Je ve vztahu k Systému stejné, pokud se narodíte jako muž nebo jako žena?

Na malý stůl se tu vejde celý Vesmír a z toho vám může být místy opravdu špatně. Naturalismus a poezie se snoubí a snad i páří v nechutných paralelách, které se nás ovšem jaksi každodenně týkají. A snad nám i společně přinášejí naději na změnu či zánik toho všeho.

 

Koncept, režie, scénografie: Jakub Folvarčný, hrají: Týna Průchová, Jakub Folvarčný, David Hlaváč, hudba, zvuk: David Hlaváč.

Termíny