Josef Vejvoda Trio

Hudba
Josef Vejvoda Trio

bylo založeno v roce 1998 Josefem Vejvodou (synem autora světoznámé polky Škoda lásky), který se mnohá léta podílí jako špičkový bubeník na mnoha projektech české jazzové scény. Byl členem legendárního SHQ Karla Velebného  a Jazz Celluly Laca Deciho. Kryštof Marek a Ondřej Štajnochr patří k hudebníkům nastupující střední generace. Oba jsou členy několika jazzových  formací, uplatňují se i v oblasti vážné hudby a jako studioví hráči. Trio vystupuje převážně s vlastním repertoárem pocházejícím od všech členů s konceptem ovlivněným řadou prvků z oblasti jazzu i klasické hudby. Natočilo řadu snímků na CD, pro rozhlas a televizi a vystupovalo na mnoha pódiích u nás i v zahraničí. Trio hraje příležitostně i se saxofonistou Petrem Králem , Marcelem Bártou, Štěpánem Markovičem a doprovodilo mimo jiné i amerického trumpetistu Bennyho Baileyho na jazzovém festivalu v Přerově. Záznam z tohoto vystoupení, který vyšel na CD A Meeting to Build a Dream On, byl v anketě Českého rozhlasu označen za nejlepší české jazzové album roku 2001. 

V poslední době se J. Vejvoda Trio věnuje i projektům s komorním nebo symfonickým orchestrem:  v  roce 2005 se uskutečnilo turné po celé republice k 60. narozeninám Josefa  Vejvody se  Severočeskou filharmonií Teplice (dirigent Tomáš  Koutník), Pavlem Šporclem, Štěpánem Markovičem a triem se skladbami Josefa  Vejvody NOVELTY  CONCERTO,  CELEBRATION a BRASILIAN  PEARL JUBILEE,  v roce 2006 Trio Josefa Vejvody  a Vituosi di Praga zahráli v Rudolfinu Vejvodovu skladbu POCTA  JAROSLAVU JEŽKOVI  a v roce 2007 JVT společně s Komorní filharmonií Pardubice  provedli premiéru Vejvodovy skladby  "Three Little Loves".  Koncem roku 2010 hrál Josef Vejvoda se svým triem sérii koncertů  Pavel Šporcl - Pocta Mistrům . Partnery mu byli  Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Brno, Janáčkova filharmonie Ostrava a Severočeská filharmonie Teplice.  2.2.2011 hrálo Vejvodovo Trio s Hradeckou filharmonií  jazzovou suitu CELEBRATION.

Účinkují

Josef Vejvoda - bicí
Kryštof Marek - piano
Ondřej Štajnochr - kontrabas

Diskografie:

A MEETING TO BUILD A  DREAM ON (J.Vejvoda Trio, Benny Bailey - Radioservis 2001)
ONE MINUTE  DANCE (J. Vejvoda Trio - Cube Metier 2003)
NOVELTY  CONCERTO,  (Severočeská filharmonie Teplice, dirigent Tomáš  Koutník, Pavel Šporcl, Štěpán Markovič, J.Vejvoda Trio - TABUC 2005)
Album THREE  LITTLE  LOVES  nahrálo Trio Josefa  Vejvody se Sukovým  komorním  orchestrem. V jedné skladbě si na  tomto albu zahrál i mistr Josef Suk  ( Sukův komorní orchestr s.r.o. -  2008).
Live  album JAZZ NA  HRADĚ – „Vejvoda  Josef  65“  vyšlo k 65. výročí narození Josefa  Vejvody (Multisonic 2010) a zatím  poslední  album  se jmenuje THE AFFINITY – (J.Vejvoda Trio  - 2HP Production 2010)

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny