Probouzení Kutné Hory 2012

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

 

winkProbouzení Kutné Hory 2012 – Tentokrát o lidech hříšných a činech ohavných ve stříbrném městě!

Dámy a páni, poslyšte povídání o lidech hříšných a činech ohavných, které se na Horách Kutných udály.

Již posedmé budeme společně probouzet stříbrné město do nové turistické sezóny. Po volbách královských se však pohroužíme do temné historie Kutné Hory a podíváme se nejznámější kriminálníky a soudní případy, které se nesmazatelně zapsaly do historie města. Zločin, trest a právo se v Kutné Hoře zabydlí v sobotu 31. března. Od 15.00 hod začneme besedou s autorem scénáře Četnických humoresek, panem Michalem Dlouhým, v Městské knihovně.

Vyprávění z temné historie Hor Kutných začneme v 17.00 hod na náměstí Národního odboje Hilsneriádou, s našimi průvodci se pak vydáme směrem k Vlašskému dvoru. „Kriminální den“ však zakončíme s úsměvem při vystoupení „zpívajícího právníka“ Ivo Jahelky v kině Modrý kříž.

Program:

15.00 - Městská knihovna                           Beseda o četnících a Četnických humoreskách se scénáristou Michalem Dlouhým v Městské knihovně

17.00     Nám. Národního odboje             slavnostní zahájení

               Hilsneriáda!

U památníku K. H. Borovského - Přece zrádcem nebudu!

Sad Dr. Pacáka                                  O tom strašlivém mordu!

Nádvoří Vlašského dvora            Smilné sodomstvo, aneb zase ten frejíř Dačický!

 

19.30     Kino Modrý kříž                                               Koncert „zpívajícího právníka“ Ivo Jahelky (vstupné 100,-Kč)

 Cwinko se však pod názvy jednotlivých scének skrývá, to už Vám neprozradíme, na to se musíte přijet podívat k nám. Vydejte se s námi po stopách hříšníků na Horách Kutných!

Účinkují

Ochotnický spolek Tyl, Ivo Jahelka, Michal Dlouhý,

Kontakty

www.guide.kh.cz

Termíny