Březnová procházka po vilové čtvrti

Volný čas, Pro děti, Turistika

Přicházející jaro láká k procházkám a sobotníci, kteří každý měsíc prozkoumávají časem zavátá táborská zákoutí, se vydají do podhradí. Sraz je ve 14:00 v sobotu 17. března v Klokotské ulici u Bechyňské brány.

Výprava dostala jméno „Od dřevěných pavilonů k luxusním vilám“, neboť se účastníci vydají od starého města do míst, kde proměnu polí a luk, mezi kterými po mnoha staletí stál pouze kostel sv. Jakuba se hřbitovem, nastartovala v roce 1902 Jihočeská hospodářsko-průmyslová a národopisná výstava. Po výstavách v letech 1884 a 1886 to byla v Táboře již třetí velká výstava.

 

 

Sobotníci se projdou Příběnickou ulicí, aby se seznámili s nejstaršími zdejšími stavbami. Vyprávění PhDr. Stanislava Zity se pokusí přímo na místě oživit vzpomínku na vzhled Podhradí s desítkami pavilónů a prezentačních stánků, jak zachycují snímky a pohlednice z počátku dvacátého století.

 

 

 

Po skončení výstavy se začal naplňovat plán vystavět zde reprezentativní zahradní čtvrť.  Každý z půvabných vilových domů vsazených do rozlehlých zahrad má svůj příběh.Účastníci exkurze budou pokračovat ulicí Vítkovou, Bechyňskou a Švamberkovou, aby se pak navrátili zpět ulic Zbyňkovou a symbolicky tak obešli prostor bývalého výstaviště.

 

 

 

Mgr. Klára Smolíková bude mít nachystán program pro dětské účastníky a po hodině a půl se obě skupiny opět sejdou naproti Bechyňské brány u modlitebny sboru Církve bratrské.

 

Termíny