Arkos Forum

Výstava

 

ARKOS FORUM ukáže jak využít principy udržitelné architektury

i při renovaci stávajících budov

 

 

Existuje i jiná architektura!

 

Na začátku dubna se koná druhý ročník mezinárodní architektonické přehlídky ARKOS FORUM. Výzvy současné architektury s podtitulkem Udržitelná architektura & výstavba přijedou do Prahy představit architekti světového formátu. Tento druhý ročník ARKOS FORA bude zaměřen na udržitelné renovace stávajících budov. ARKOS FORUM je za podpory pařížského Cité de l’Architecture & du Patrimoine a nadace LOCUS Foundation bude prezentovat v rámci výstavy, odborné přednášky a celodenního workshopu.

 

Hlavní program ARKOS FORA bude probíhat od 10. do 11. dubna 2012. Zahájí ho vernisáž výstavy nazvané „Ekologické bydlení – Jaká architektura pro udržitelná města?“. Tato oceňovaná edukativní mezinárodní výstava z dílny pařížské Cité de l’Architecture & du Patrimoine na desítkách příkladů poutavě popisuje již realizované zahraniční udržitelné projekty. „Výstava ARKOS FORA ukáže globální přístup ekologicky odpovědné architektury,“ říká Didier Montagné, ředitel projektu, a dodává, „návštěvníci výstavy zde budou moci nalézt možné odpovědi na aktuální otázky dnešní doby, kdy ekologická a ekonomická krize prosazuje změny ve způsobu našeho života.“

 

Ekologickému dopadu budov se bude věnovat i odborná přednáška světoznámého architekta Phillipa Madeca. Architekt, zkušený teoretik a praktik ekologicky odpovědné architektury a urbanismu, který získal celou řadu ocenění ve Francii a po celém světě, bude hovořit o výzvách, principech a širokém záběru tohoto nově vznikajícího architektonického směru.

 

Workshop nazvaný Studijní den je věnován udržitelným renovacím. Zazní na něm přednášky světových architektů, jako jsou Arno Brandluber (Německo), Loïc Julienne (Francie) a Marie Moignot (Belgie), Frédéric Druot (Francie) či Carin Smuts (JAR), kteří představí projekty renovované v souladu s principy udržitelného rozvoje – průmyslové budovy, sociální bydlení, původní bytový fond i celkovou proměnu města.  „Ekologicky odpovědná architektura by se neměla vztahovat výhradně na novou výstavbu,“ říká Didier Montagné. „Měla by se rovněž zaměřit na výstavbu stávající, která představuje 95 % realitního fondu, v Praze pravděpodobně ještě více. Proto jsme se letošní ročník ARKOS FORA rozhodli věnovat právě udržitelným renovacím,“ komentuje dále Didier Montagné.

 

V rámci pražského setkání ARKOS FORA se sejdou nejlepší světoví odborníci na udržitelnou architekturu a stavebnictví a názorně předvedou, že je možné i nutné stavět jinak. „Návštěvníci ARKOS FORA se mohou těšit na budovy, které vyprodukují více energie, než samy spotřebují, či například na celé ekologické čtvrti. Představíme nové a inovativní pracovní metody, technologie a stavební systémy realizované po celém světě,“ uzavírá pozvání na ARKOS FORUM Didier Montagné.

 

Vstup na ARKOS FORUM je zdarma. Výstava je přístupná bez omezení, z kapacitních důvodů je však nutná registrace předem – na přednášku Phillipa Madeca na e-mailové adrese konference@arkosforum.com, na Studijní den na e-mailové adrese workshop@arkosforum.com.

 

 

 

Program ARKOS FORA

úterý 10. dubna 2012

 

Přednáška architekta a urbanisty Phillipa Madeca

„Ecoresponsible approach in today’s sustainable architecture and urbanism“

CINESTAR, ANDĚL CITY, sál č. 10, Radlická 1, Praha 5, 18.00 hod

(zajištěno simultánní tlumočení z francouzštiny do češtiny a angličtiny)

 Výstava Ekologické bydlení – Jaká architektura pro udržitelná města?

Palác Křižík 1, Radlická 2, Praha 5

Výstava potrvá do 11. dubna do 10. června2012 aje přístupná od pondělí do soboty od 10 do 19 hod.

 středa 11. dubna 2012

Studijní den

DOX – Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7, od 9 do 16.30 hod.

(zajištěno simultánní tlumočení do češtiny, angličtiny a francouzštiny)

 Pro více informací kontaktujte:

 ARKOS FORUM

Didier Montagné

ředitel projektu

tel.: +420 725 518 833

e-mail: didiermontagne@yahoo.fr

www.arkosforum.cz

 

Crest Communications a.s.

Andrea Pitronová

Account Manager
tel.: +420 222 927 111

e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

www.crestcom.cz

 

Termíny