Prohlídky se zámeckým čertem

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

     V sobotu 3.3. provede dětské návštěvníky a jejich rodiče po zámku Mníšku pod Brdy místo obyčejné průvodkyně neobyčejný čertík. Zabydlel se na Mníšku ještě spolu s dalším pekelníkem, který dokonce kdysi pomáhal zámek stavět! Tomu je téměř 400 let a je to nejstarší místní obyvatel. Jmenuje se Brdík a čertík-průvodce Vás s ním seznámí. Povypráví o tom, jak to tenkrát všechno bylo. Jaktože se zámecký pán jmenoval Anděl a přitom měl spolky s čertem? Proč mu pomáhal Brdík stavět zámek a co za to chtěl? A hlavně, jaktože má zámek jenom tři věže, když měl mít čtyři? To je teda velká záhada. Jestlipak Vám ji čertík odhalí? Přijďte a dozvíte se spousty zajímavostí, navštívíte právě naše tři věže, uvidíte kouzelné zrcadlo, bydlení zámeckého strašidýlka Plivníka, zvoneček s nožičkama, rohaté čertovské křeslo, nohatou stoličku, parohatý lustr a mnoho dalších pěkných věciček.

     Prohlídky jsou určeny pro rodiny s dětmi, konají se v sobotu 3.3. od 11,15 do 15,15 hodin a doporučuje se rezervace na tel. 318 590 261.

     Návštěvu zámku Mníšku pod Brdy si můžete ještě obohatit shlédnutím malé krásné výstavky panenek v historických oblečcích. Tam potkáte třeba Nefertiti, princeznu Annu Lucemburskou, královnu Alžbětu I., císařovnu Marii Terezii nebo krásnou Sissi. Uvidíte loď ve vlasech, pána v růžovém obleku, šunkové rukávy a další zvláštnosti ve vývoji módy od starověku až po současnost. Těšíme se na Vás!

Termíny