PRAVÁ ČESKÁ ZABÍJAČKA V GALERII HARFA

Volný čas, Hudba, Pro děti

V sobotu 3. března od 10 do 17 hodin nabídne Galerie Harfa pro obyvatele města velmi netradiční událost. Uskuteční se zde pravá česká zabíjačka, na které nebude chybět spousta tradičních masitých pochoutek od jitrnic, jelit, zabíjačkového guláše, až po tlačenku a škvarkovou pomazánku. Zabíjačkové dobroty budou moci zákazníci na místě nejenom ochutnat, ale za lidové ceny i zakoupit. Celým zabíjačkovým dnem bude provázet oblíbený rozhlasový a televizní moderátor Pavel Cejnar a tu správnou atmosféru navnadí nejuznávanější imitátor dobrého vojáka Švejka František Valeš s doprovodem. Připravena je i zajímavá zábava pro děti a karneval masek na ledové ploše Galerie Harfa.

V osmi tematicky vyzdobených stáncích připomínajících tržiště čekají na návštěvníky pravé české zabíjačky v Galerii Harfa studené i teplé jitrnice a jelita, typická zabíjačková polévka prdelačka, teplý prejt, výpečky, světlá a tmavá tlačenka, škvarky a škvarková pomazánka a zabíjačkový guláš. Ke konzumaci zabíjačkových specialit bude k dispozici také čerstvé pečivo z vinohradské pekárny pana Baumanna, teplé alkoholické i nealkoholické nápoje a samozřejmě plzeňské pivo a točená limonáda. K dokonalé idyle zabíjačky přispějí i styloví muzikanti, kteří pobaví malé i velké návštěvníky.

„Akce ale nebude zaměřena pouze na konzumaci, na místě budou také řezničtí mistři, kteří předvedou tradiční výrobu jitrnic a jelit. Tu si budou moci vyzkoušet i návštěvníci zabíjačky a domů si odnést vlastnoručně vyrobenou jitrnici nebo jelítko“, říká Pavel Skorčík, ředitel Galerie Harfa.

Připravena je také zábava pro děti, které si budou moci složit puzzle „Čuník“. Na nejrychlejšího soutěžícího čeká zajímavá cena. Všechny děti pak dostanou na památku balonky ve tvaru čuníka.

Dalším lákadlem bude určitě i karneval masek, který si mezi14. a16. hodinou zabruslí na ledové ploše Galerie Harfa. Soutěžící si budou moci zapůjčit brusle zdarma. Vyhlášení nejlepší karnevalové masky proběhne po 16. hodině.

ww.galerieharfa.cz

Účinkují


Pavel Cejnar - rozhlasový a televizní moderátor
František Valeš - imitátor dobrého voják Švejka

Termíny