GABINA FÁROVÁ - SKLIZEŇ

Výstava

 

6. 3. 2012 v 17.00 hodin , Výstavní síň Albína Poláška
GABINA FÁROVÁ - SKLIZEŇ

Výstava, s názvem Sklizeň je reprezentativním výběrem z autorčina díla. Každá ze 35 aranžovaných klasických černobílých fotografií vypráví svůj minipříběh.
 
Gabina Fárová  patří k nejvýraznějším českým fotografům své generace. Její dílo je zastoupeno v několika světových a domácích sbírkách. Dominantou její tvorby jsou akty a portrét, které řadí do větších celků přičemž volí techniku v mezích černobílé fotografie negativ-positiv. Od 80.let minulého století svá díla vystavuje doma i v zahraničí.  

Ve Frenštátu představí svůj již kultovní soubor tetování vězňů z valdické  věznice se zvýšenou ostrahou, který pořídila přímo v cele vězení a pojmenovala „Klášter ve Valdicích“. Dálší cyklus „Gabinetky“ nafocený velkoformátovou kamerou, přetváří filmovým spotem a celkovou stylizací obraz mimo reálný čas. „Sklizeň“ je také název další serie tentokrát z přírody jako pocta krajinářské malbě. „Povinná relaxace“ popisuje léčebné procedury v Mariánských lázní a vznikla při 5.workshopu Kontaktfoto, organizovaný každoročně chebskou galerií G4, který Gabina Fárová lektorsky vedla.

Výstava bude k vidění do 27. 3. 2012 každý všední den od 9 - 17 hodin.


Pro více informací navštivte její webové stránky
www.gabinaf.free.fr; www.gabinafarova.com;www.gallery.cz

Termíny