TĚLOVNÍK OBECNÝ / Jungová, Musilová a tvůrčí kolektiv

Divadlo

+ projekce krátkého dokumentárního filmu BÝ/ÍT TĚLO

 

Poslední dvě představení TĚLOVNÍKU máte možnost shlédnout spolu s dokumentárním filmem, který má podobné téma. Po představení a promítání následuje diskuse s tvůrci a pozvanými hosty na téma tělo, péče, léčení. Večer uzavře hostina a tančírna!

 

 

Odehraje se ve Studiu Alta (U výstaviště 21., Praha 7) od 19.00!

 

Představení bylo nominováno na Cenu Divadelních novin 2011 v kategorii Tanec a balet.

 

Má to v sobě poetiku dětského pohledu - jeho přímočarost, upřímnost a bezelstný humor.

(Jana Bohutínská, novinářka, Hospodářské noviny)

 

Autorské představení je vyvrcholením dvouletého projektu MÍT TĚLO, BÝT TĚLEM. Tématem projektu je lidské tělo a to, jak jej vnímáme a jaký k němu máme vztah. Projekt zahrnuje zkušenosti lidí, kteří žijí s různými druhy zdravotních či sociálních handicapů a také lidí, jejichž vztah k tělu je ovlivněn jejich profesí a věkem. Tito lidé jsou zároveň spolutvůrci a účinkujícími představení.

 

Tělo je v představení nahlíženo z různých úhlů: jako médium našeho prožívání a užívání si - chutí, doteků a dalších smyslových vjemů - i jako něco, co nám občas překáží, nefunguje nebo nás bolí. Je také zdrojem absurdních a surreálných fantazií, které se každým okamžikem odehrávají uvnitř těla. Každý z tvůrců představení má jinou zkušenost s vlastním tělem, ovlivněnou věkem, profesí i handicapem.

 

 

koncepce projektu: K. Jungová, M. Musilová, výkonná produkce: K. Ďuricová, režijní spolupráce: T. Měcháček, Daniel Balogh, scénografie: R. Mizerová, J. Nečas, light design: V. Burian, hudba: M. Löffler, O. Novotný, tvůrci a účinkující: Z. Bašný, Z. Částková, L. Dvořáková, I. Feithová, K. Jungová, M. Musilová, J. Richterová, J. Snížek, V. Svoboda, K.  Šůlová, J. Verich, F. Žitník, producent: Divadelní společnost K4, o.s.

Představení vzniklo v koprodukci s Motus, o.s. - produkcí divadla Alfred ve dvoře.

 

BÝ/ÍT TĚLO/ BE(AT)ING BODY

dokumentární film  (29 min)

Ukázka z filmu

 

Zuzana se ráda fotí. Její tělo je krásné. Nemá zábrany. Ráda šokuje. Zuzana hledá. Hledá svět, kde by byla doma. Doma ve svém těle. Lucie je strašně unavená. Lucie chce pracovat. Lucie nemůže pracovat. Její tělo je zhuntované. Pavel je tricyklista. Pavel má obrnu. Pavel je dříč. Pavel chce projet Tour de France. Petr je herec. Petr má předkus. Petr stárne. Petr se cítí být ošklivým. Pierre je tanečník. Pierre je tělo. Pierre je sám sebou.

 

 

Tělo je domov. Tělo je hmota. Tělo je materiál. Tělo je můj majetek. Je to součást mě nebo mi vůbec nepatří? Vím o něm? Každý člověk má tělo. Ať je velký nebo malý, tlustý nebo hubený, „ošklivý“ nebo „krásný“, každý vnímá svou hmotnou podstatu nějakým způsobem a zasazuje je jí do svého života. 

 

účinkující: Lucie Láterová,Pierre Nadaud, Zuzana Taucová, Pavel Opl, Petra Oswaldová, Petr Vančura

režie: Markéta Císařová, kamera: Adam Stretti, zvuk: David Titěra, střih: Alexandra Gojdičová, technická supervize:Michal Dvořák(242), překlad: Daniela Orlando, Produkce: Markéta Císařová,Kateřina Horčicová

Podpořili: Magistrát hl. m. Praha, Ministerstvo kultury ČR, ČEPS, a. s., Nadace Život umělce, Nadace Charty 77 a Studio ALTA

 

Termíny