Prohlídka se zámeckým čertem a čerticí!

Volný čas, Pro děti

     V sobotu 25. 2. v podvečerních hodinách za svitu loučí, které vás přes most a nádvoří zavedou až do interiérů Mníšku pod Brdy, vás provedeme po zámku za doprovodu čerta a čertice. Tito pekelní obyvatelé mají, představte si, rádi děti a zavítali k nám, aby právě dětem povyprávěli o životě zámecký panů, dam a jejich dětí.

     Prohlídky jsou výkladem přizpůsobené dětským návštěvníkům a jsou určené pro rodiny s dětmi od 3 do 9 let. Ale nesmutněte! I dospělí návštěvníci si právě tyto prohlídky pochvalují, protože nejsou zahlceni datumy a jmény a oceňují srozumitelný výklad.

     V sobotu Vás čert a čertice zavedou do pokojíčků, které jsou zařízené, jako když se tam ani nepřestalo bydlet. Kromě pekelníků ale potkáte i jiné zámecké bytosti. Hned na úvod anděla v zámecké věži! Ten bude promlouvat k dětem a pasovat je na rytíře a princezny. Poté projdete arkádovou chodbou, kde možná zahlédnete i Bílou paní! Chodba je plná jeleních trofejí, které děti počítají a podle toho, jak prohlásil jeden chlapeček ke svému tatínkovi: „Tatínku, ty by ti slušely!“, tak i obdivují.

     Dál nahlédneme do bohatě vybavených ložnic a koupelen a čeká nás i dětský pokojíček s hračkami a hostinský pokoj s kolébkou pro miminko, kde se nachází i zajímavá čajová panenka. Pod ní se schovávaly konvičky s horkým nápojem, aby nevystydly. Tam tentýž bystrý chlapeček prohlásil: „Takovou podobnou má babička a dědeček si pod ní schovává slivovičku!“. Prohlídky jsou veselé právě díky takovýmto dětským příspěvkům, protože průvodkyně děti nabádají, aby si s ní povídaly a do prohlídky se aktivně zapojily.

     Na závěr se s Vámi rozloučí 13 pohádkových loutek v životní velikosti! Na hodné děti ještě čeká malá sladká odměna.

     A všechny navíc zveme na krásnou výstavku panenek v historických oblečcích. Potkáte mezi nimi třeba Kleopatru, Alžbětu I., Marii Terezii, Boženu Němcovou nebo Sissi.

 

     Prohlídky se konají v sobotu 25. 2. 2012 od 16 do 17,40 hodin po 20 minutách, rezervace nutná na tel. 318 590 261!!!

Termíny