Výstava obrazů "Něžné hry": Květoslava Monhartová

Výstava


KVĚTOSLAVA MONHARTOVÁ (*26.3.1938 Volyně): "Něžné hry"

Výstava malířky a básnířky paní Květy Monhartové potrvá od 28.2.2012 do 29.4.2012 a bude zahájena vernisáží dne 28.2. od 17:00, přičemž úvodní slovo pronese sochařka Miroslava Nová.

Výstava bude „ušitá na míru“ prostorám Restaurace U Pramenů a bude korespondovat a ladit s prostředím a charakterem prostoru obecně. Vybrané obrazy představují průřez tvorbou zhruba z období 8 let. Obecně lze říci, že hlavním tématem je člověk, ať už celá figura nebo jen její znaky.  Svou roli hrají i motivy lidských hlav.

Za svého působení v uměleckých kruzích Květa Monhartová uskutečnila nespočet samostatných i skupinových výstav v Čechách, ale i v několika Evropských zemích (Německo, Rakousko, Maďarsko, Dánsko…). Díla paní Monhartové bychom nalezli ve sbírce Západočeské galerie v Plzni, ale i v soukromých sbírkách na území Čech i v zahraničí. Neméně významné jsou i její ilustrace knih, např. Milan Hrabal: Nepokoje, Josef Hrubý: Básně na pohlednici nebo Karel Klostermann: Dopisy Betyně

V neposlední řadě nelze opomenou nadání paní Monhartové na poli poezie, neboť do současné doby vydala dvě autorské básnické sbírky: Přesedni na můj vůz (2008) a Vernisáž (2011).

Květoslava Monhartová je v současné době místopředsedkyní Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti a prezidentkou Výtvarné skupiny P89.

Kontakty

www.upramenu.cz

Termíny