Clay-Eva 2012 - Noční vzpomínkový pochod

Volný čas, Turistika

Junák - Svaz skautů a skautek ČR, středisko Holešov; obec Hostišová a Občanské sdružení Horizont Hostišová si Vás dovolují srdečně pozvat již na 9. ročník nočního vzpomínkového pochodu Clay-Eva. Pochod se uskuteční při příležitosti 68. výročí seskoku paradesantní skupiny Clay-Eva.

Tříčlenná skupina ve složení Antonín Bartoš, Jiří Štokman a Čestmír Šikola seskočila 13. dubna 1944 do údolí Trnovce blízko Hostišové na zlínsku. Musela vykonat dlouhý a náročný pochod Hostýnskými vrchy, aby navázala spojení s domácím odbojem. Jejím prvním působištěm se stala Bystřice pod Hostýnem. Clay dokázala vytvořit rozsáhlou a pevnou síť zahrnující značnou část Moravy. Hlavní náplní skupiny byla zpravodajská a organizační činnost. Skupina Clay byla jednou z nejúspěšnějších paraskupin vysazených v Protektorátu Čechy a Morava.

Srdečně zveme všechny, kteří mají zájem připomenout si netradičním způsobem tuto událost našeho regionu na pátek 13. dubna 2012 v 19:00 hodin do Hostišové (Zlínský kraj).
Délka pochodu je zhruba 30 km členitým nočním terénem.
Přihlásit se můžete na naší internetové adrese http://clay-eva.cz, kde je k dispozici on-line přihláška. Po registraci Vám budou zaslány podrobnější informace. Akce je zdarma.

Letošní ročník bude i ve znamení 70. výročí seskoku a působení naší nejúspěšnější paraskupiny Anthropoid a také 65. výročí založení výsadkových vojsk, které se od roku 1947 staly neodmyslitelnou součástí moderní československé armády.

Akce se pravidelně zúčastňují členové klubů vojenské historie s vozidly a také členové klubů výsadkových veteránů.

Na společnou akci se těší organizátoři.

Kontaktní osoba: Marek Bartošek, +420 732 735 056

mail: clay-eva@seznam.cz

http://clay-eva.cz

Termíny