Aljaška - divočina zlatého severu - diashow Martina Loewa

Výstava, Volný čas

Aljaška – divočina zlatého severu“ je letošním tématem tradičního jarního turné cestovatele Martina Loewa. Během celovečerních živě komentovaných projekcí představuje Loew v 22 městech ČR svou nejnovější digitální diashow. Tu naplnil úžasnými fotografiemi té nejryzejší severské divočiny, ke kterým vypráví svůj příběh plný dobrodružství i humoru. Více informací na www.promitani.cz/aljaska.

 
Opět během turné probíhá velká internetová soutěž o ceny. Jako hlavní výhru si můžete vybrat fotografii z Aljašky zvětšenou na velké malířské plátno, získat libovolného průvodce Lonely Planet, houpací síť, batoh a mnoho dalšího. Napište komentář k Loewovým fotkám z Aljašky a vyhrajte. Seznam výher je zde:  http://fotobanka.promitani.cz/aljaska/

  

Cesta po nejsevernějším státě USA vede na místa splněných klukovských snů. Po stopách zlatokopů se vydáme k Yukonu na legendární Klondike, kde proběhla ta nejslavnější zlatá horečka v dějinách. Navštívíme legendární město Dawson, zkusíme rýžování zlata s pravou zlatokopeckou pánví. Vezmeme stan a vyšlápneme si jen tak do aljašské divočiny... 

 
Ke své nejnovější diashow Martin Loew říká:

 

„Cesta po Aljašce byla plná zcela nových zážitků: Poprvé v životě jsem sedl do mořského kajaku a tři dny pádloval mezi krami jednoho z pobřežních ledovců. Jinde jsem zas nasedl do malého vrtulového letadla a přistál na horském ledovci, abych se dostal co nejblíže k nejvyšší hoře Severní Ameriky – Mt. McKinley. V národním parku Denali jsem probděl  celou noc jenom proto, že krása okolní scenérie mi prostě nedala spát a tu nádheru jsem chtěl bez přestání pozorovat a fotit. V horách Wrangell jsem pak prozkoumal veliký údolní ledovec a prošel se po jeho povrchu. Obdivoval jsem tu ledové potoky s vodopády i hluboké trhliny zatopené temně modrou vodou.

 

Poprvé v životě  jsem se v lese setkal tváří v tvář s velkým hnědým medvědem grizzly, ale také s losy, soby, vlky, orly a pochopitelně  s komáry. Tolik divokých zvířat jako na Aljašce jsem na žádné  ze svých cest dosud neviděl. Přijďte se podívat.“, uzavírá svou pozvánku Martin Loew.

 

12.4.2012: 19:00

13.4.2012: 19:00

 

Foto: Mount McKinley na Aljašce je se svými 6.194 m n.m. nejvyšší horou severní Ameriky. Pohled na ni je jednoduše impozantní - její mohutně zaledněný  masiv převyšuje své okolí o úctyhodných 5.600m. Však také původní obyvatelé říkali hoře „Denali“ - „Velikán“.

Kontakty

www.promitani.cz

Termíny