V AFI PALÁCI BUDE SLAVNOSTNĚ ODHALENA ORIGINÁLNÍ KERAMICKÁ MAPA PARDUBIC

Výstava, Volný čas, Pro děti

Ve čtvrtek 23. února v 17 hodin dojde v AFI Paláci ke slavnostnímu odhalení keramické mapy Pardubic, kterou vyrobily děti ze Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ. Na tomto projektu s názvem „Pardubice v našich srdcích“ pracovaly děti v keramické dílně školy od loňského září a výsledkem je deska o délce více než 4 metry a výšce přes 2 metry. Mapa bude k vidění nad info stánkem u hlavního vstupu do AFI Paláce.

Název keramického díla „Pardubice v našich srdcích“ je odvozen od toho, co mapa znázorňuje - dominanty a místa, která k Pardubicím neodmyslitelně patří. Na mapě je k nalezení třeba Zelená brána, Východočeské divadlo i zámek, nechybí ani koně či řeka Labe.

„Věříme, že při této slavnostní události budeme moci dětem poděkovat za jejich obdivuhodnou práci a zároveň popřát Pardubicím, aby vzkvétaly stejně jako v očích dětí ze školy SVÍTÁNÍ, protože pro ně jsou Pardubice krásným, barevným a optimistickým městem,“ uvedla k akci Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce.

O odpolední program slavnostního odhalení se postará muzikoterapeutický sbor školy SVÍTÁNÍ, jehož členové hrají na džembé bubny, didžeridoo a jiné etnické nástroje. Vystoupí také břišní tanečnice školy SVÍTÁNÍ a další žáci předvedou píseň Vločka, kterou nejen zazpívají, ale doprovodí se také na flétnu a další nástroje. Děti ze Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ jsou v AFI Paláci pravidelnými hosty a jejich vystoupení zaznamenala v AFI Paláci vždy velký ohlas diváků. Během večera proběhne i vernisáž malé výstavy fotografií, které dokumentují práci dětí na této keramické mapě.

„Účast na akci již přislíbilo mnoho významných osobností spjatých s Pardubickým krajem, např. hejtman Pardubického kraje Mgr. Radko Martínek, primátorka města Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková, náměstek primátorky František Brendl, ředitel Východočeského divadla Mgr. Petr Dohnal nebo ředitelka knihovny Radomíra Kodetová. Mezi dalšími hosty bude samozřejmě vedení školy SVÍTÁNÍ i AFI Paláce, dále zaměstnanci školy, žáci (především autoři mapy) a jejich rodiče,“ potvrdila Mgr. Miluše Horská, ředitelka školy SVÍTÁNÍ a senátorka Parlamentu ČR.

www.palacpardubice.cz

Termíny