Robert Balzar Trio

Hudba

Robert Balzar - kontrabas
Náchodský rodák, vyrůstal v Červeném Kostelci, ve svých jedenácti letech se začíná učit na kontrabas (LŠU Hronov - Vl.Kožešník).Dále pokračuje šestiletým studiem na konzervatoři v Brně ve třídě Aloise Kříže a Karla Kopřivy.
Následuje konkurz do AUS VN Praha (1983-1985).
1985-1989 hraje v Orchestru Československé Televize a součastně začíná působit na české jazzové scéně. V roce 1996 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO.
Spolupracoval s Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Benny Golson, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, John Abercrombie.
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky HANY HEGEROVÉ, 1998 nastupuje do funkové formace J.A.R. V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE.

Stanislav Mácha - piano
Absolvoval střední odbornou školu výtvarnou v Praze. Od dětství studoval hudbu formou soukromých lekcí. V roce 1992 zvítězil v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu v Karlových Varech se skupinou The Four, v dalším období prošel mnoha různými formacemi, byl take členem Big Bandu Čs. rozhlasu. Hrál s Wynton Marsalis, Nicholas Simion, Craig Handy, John Abercrombie.

Jiří Slavíček - bicí
Vystudoval konzervatoř v Ostravě. V roce 1992 přichází do Prahy a začíná s kapelou The Four, s níž vítězí v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu v Karlových Varech. Během svého působení spolupracoval take osobnostmi jako: Wynton Marsalis, Art Farmer, Craig Handy, John Abercrombie.

Vstupenky si můžete koupit v předprodeji v síti ticketportal a na pokladně KC Vltavská.

Účinkují

Robert Balzar- kontrabas
Stanislav Mácha - piano

Jiří Slavíček - bicí

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny