KONCERT KAMILA STŘIHAVKY

Hudba

„Ježíš“ Kamil Střihavka, rockový zpěvák, hudebník, skladatel, textař. Narodil se v Oseku u Teplic. Navštěvoval střední školu elektrotechnickou ve Varnsdorfu, ale více než svému oboru se věnoval bluesové muzice, kterou zpíval v barech a klubech za doprovodu kytary a foukací harmoniky. Začínal se skupinou Motorband, která se výrazně lišila od „tancovačkových“ kapel a do metalu vnášel prvky, které překračovaly jeho meze, např. Střihavkovou foukací harmonikou. Po přechodu do Prahy vystupoval např. s Bárou Basikovou, ale začal se výrazně prosazovat v muzikálech, z nichž nejznámější byl Jezus Christ Superstar, ve kterém odehrál 1288 repríz. Slyšet jej ale můžeme i v duetu s Lucií Bílou, v úvodní písni z pohádky Nesmrtelná teta. Pak přišlo Trio BSP (plným názvem Ota Balage For Kamil Střihavka By Assistance Michal Pavlíček), ve kterém se Střihavka sešel s klávesistou Otou Balážem (ex–Tango, Nová růže) a kytaristou Michalem Pavlíčkem (Pražský výběr, Stromboli, Výběr, Big Heads). S BSP vznikla deska, propagovaná hitovým singlem I Don´t Know, která byla v šesti kategoriích nominována na cenu Grammy.

Po derniéře Ježíše po dva měsíce účinkoval Kamil v moderním zpracování Rusalky, úspěch se dostavil v dalším muzikálu Johanka z Arku v pražském divadle Ta Fantastika a v muzikálu Excalibur, který mu „na tělo“ napsal Michal Pavlíček.

Koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 22. března v 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli vás provede dvacetiletou kariérou napříč všemi hudebními projekty, kterými tento ojedinělý hlas na naší pop-rockové scéně prošel. Od Heavy metalového „Motorbandu“, přes pop-rockovou Super-Group „B.S.P.“, funk-rockový „No Guitars!“, sólové počiny „Woo-Doo!“ a „365“, až po současné „Leaders!“. Slyšet můžete ty nejznámější písně, jako jsou již zmiňovaná Země vzdálená, I Don´t Know nebo Černá růže, Kovboj z Teplic, Holka čapni draka, Když se snáší déšť, …

Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě +50 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu Litovel (www.mklitovel.cz) nebo v cestovní kanceláři Bavi. 

Účinkují


Kamil Střihavka a Leaders

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny