KONCERT PETRY JANŮ

Hudba

 

Zpěvačka, která pochází z Prahy, se od malička věnovala zpěvu. Po účastech v různých pěveckých soutěžích ji objevil Pavel Větrovec a ten jí doporučil do divadla Semafor, kde posléze několik let působila např. ve hrách Zuzana v lázni nebo Kytice.

Po odchodu ze Semaforu se seznámila s Michalem Zelenkou, který se stal jejím manažerem a později i manželem. Poprvé na sebe výrazně upozornila písní Stromy, která jí vynesla ocenění na Bratislavské lyře. Působila ve skupině Pro-rock, se kterou natočila své první album Motorest, téhož roku se stala bronzovou a o rok později stříbrnou slavicí v anketě Zlatý slavík. Další její album, které nese úspěchy stejně jako Motorest, je Exploduj.

Již jako mladá si Petra Janů stanovila cíl důstojně zestárnout se svým publikem. Jako zpěvačka středního proudu dosáhla vrcholu popularity. Vzpomeňme například na slavný duet To máme mládež s Věrou Špinarovou nebo převzatou italskou melodii Moje malá premiéra. Jejím posledním projektem v oblasti rocku byla LP deska duetů Jedeme dál s Petrem Jandou. Následovaly úspěšné desky Už nejsem volná, S láskou... a Petra 88 live, na něž navazovala četná spolupráce s televizí. Konec osmdesátých let byl pro Petru Janů sérií velkých úspěchů doma i v zahraničí, mimo jiné třikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík.
Doménou práce Petry Janů se v průběhu devadesátých let stal především muzikál, prvním z nich byli Bídníci, Hamlet, Krysař, Tři mušketýři, Galileo nebo Angelika

V poslední době se hudebnímu publiku Petra Janů připomněla albem muzikálových melodií Vzpomínky, po delší době vydala také CD s novými nahrávkami Kouzlo. Bezmála čtyřicetiletá pěvecká kariéra Petry Janů je zajímavá svými přechody mezi různými žánry, v každém z nich ale dosáhla maximálního úspěchu u široké veřejnosti i odborné kritiky. Snad i to je důvod, proč není předmětem přehnaně nadšených nebo naopak nenávistných emocí, jako je tomu u jiných zpěvaček, obecně je ale vnímána jako jedna z předních osobností naší populární hudby.

Na koncert zpěvačky Petry Janů se můžete těšit ve středu 14. března v 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné od 250 Kč, na místě +50 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu Litovel (www.mklitovel.cz) nebo v cestovní kanceláři Bavi. 

Účinkují


Petra Janu

skupina Golem

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny