Lásky a nelásky mníšeckých majitelů

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

Zámek Mníšek pod Brdy slaví svátek svatého Valentýna! A to speciálními prohlídkami, které se budou konat o víkendu 18. a 19. února. Prohlídky jsou připravené jak pro dospělé, tak i pro děti a jsou doplněné výtvarnou dílnou a výstavou panenek.

 

Prohlídky pro dospělé

Svatý Valentýn je svátek zamilovaných a také zámečtí majitelé na Mníšku měli své „lásky i nelásky“. Na prohlídkách, které Vás provedou přes bohatě vybavené zámecké jídelny a salóny a zavedou Vás do věží, knihovny i pracovny, uslyšíte o tom, co měli nebo i neměli rádi.

Zakladatel zámku například byl hluboce věřící člověk, který neměl rád nepořádek a nepečlivé úředníky. Jeho dědicové zase milovali hudbu a umění vůbec. Jeden z nich si dokonce vybíral zaměstnance podle toho, zda umí na nějaký hudební nástroj. Mezi své přátele počítali W. A. Mozarta, ale třeba i G. Casanovu! A poslední zámečtí majitelé? Tam je to jako v pohádce. Hraběnka ze vznešeného rodu se za svého nastávajícího provdala přesto, že měl nižší titul než ona!

 

Prohlídky pro děti

Prohlídky budou upravené i pro děti, povedou po stejných pokojích a bude na nich provázet pohádková postava – víla Valentýna! Na dětské prohlídky doporučujeme rezervaci na tel. 318 590 261.

 

Doplňkový program

Přístupná bude také ještě úspěšná výstava o historii módy na panenkách a otevře se i výtvarný ateliér pro děti i dospělé! Ve výtvarné dílně pod vedením zkušené lektorky si budete moci vyrobit Valentýnské srdíčkové přáníčko nebo bílou růži jako od Ledové královny.

Termíny