FRISBEER CUP 2012

Sport

O víkendu 25. - 26. února se ve sportovní hale Základní Školy Petřiny-jih uskuteční Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee - Frisbeer Cup 2012. Finálové odpoledne proběhne v neděli 26. února od 13.00 do 16:00. Postupně se uskuteční finále dvojic a trojic.

Ročník 2012 je již šestým v pořadí a navazuje na tradici a mimořádné úspěchy předchozích ročníků. Je koncipován jako czech open, tedy otevřený turnaj, kterého se mohou účastnit i hráči ze zahraničí. Ti uvedenou možnost bezezbytku využívají a organizátoři očekávají přibližně pět desítek hráčů z Evropy i ze zámoří. Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie a Německo, účast potvrdili také hráči z USA. Českou republiku bude reprezentovat cca 15 hráčů.

Frisbeer Cup patří mezi přední světové turnaje, soustředí se na něj maximální pozornost hráčů i fanoušků freestyle frisbee. Od roku 2010 je Frisbeer Cup největším halovým turnajem ve freestyle frisbee na světě. Tento status si bezpochyby udrží i nadcházející ročník 2012. O významu turnaje vypovídá i fakt, že se jej účastní kompletní špička tohoto sportu. Do Prahy se pravidelně sjíždí většina hráčů z první desítky světového žebříčku.

S ohledem na předpokládaný počet startujících a atraktivitu interiéru byla vybrána hala ZŠ Petřiny-jih. Tato lokalita je skvěle dostupná MHD, disponuje dostatečným zázemím jak pro startující, tak i pro návštěvníky. Za celý víkend očekávají organizátoři návštěvnost v řádu 700 - 1000 diváků. Pro všechny bude připraven bohatý doprovodný program, který umožní příchozím vyzkoušet si různé hry s létajícím diskem, soutěžit o zajímavé ceny nebo se pokochat exhibicemi dalších špičkových českých sportovců:

 

  • Jan Weber – pětinásobný mistr světa ve footbagu
  • Marek Svitek – šestinásobný mistr světa v kickboxu
  • Lukáš Škoda - přední český hráč freestyle fotbalu
  • Vašek Kroutil – mistr Evropy v yoyování
Kontakty

www.frisbeer.cz

Termíny