AERTĚK 2012

Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti, Turistika

AERTĚK 2012

Termíny
14 až 16 let | 02. - 13. 07.
10 až 13 let | 16. - 27. 07.

Místo konání
RS Bečov nad Teplou, Tepelská 411, psč 364 64
http://www.komtesa.cz/index.htm

Omezená kapacita
33 dětí / turnus

PROGRAM
natáčení
kurz herectví
práce s video-kamerou
filmový zvuk
scénář
hosté
plakát
animace
táborové kino (projekce filmů s úvody)
základy práce se střihovým programem
exkurze do zákulisí tradičního kina
premiéra dětských filmů v Aeru
Vše doplněno tradičním táborovým programem laděným k filmové tematice: táboráky, bojovka, koupání, rozcvičky, pohybové a spol. hry, taneční večírky, výlety a další.

Filmový tábor během pobytu v přírodě, pomocí zábavně-vzdělávacích aktivit, pomáhá dětem rozvíjet tvůrčí činnost.

Účinkují

5. ROČNÍK FILMOVÉHO TÁBORA KINA AERO
Aertěk je pro úplné začátečníky i zkušenější dětské filmaře. Každý, kdo se zajímá o filmové umění a tajemství vzniku filmů, si na Aertěku vybere.
Píšeme scénáře, učíme se herectví, kameře, střihu, zvuku, režii, ale i například výrobě plakátů. Program tábora dále obsahuje setkání s hosty, táborové kino, a především slavnostní premiéru dětských filmů v kině Aero (Praha). Každoročně přijíždí na filmový tábor mnoho odborníků ve své profesi (v minulých letech např. J. Lábus, M. Issová, T. Voříšková, P. Čtvrtníček, K. Hádek).

Aertěk = filmy + natáčení + zábava

Cíle projektu
Cílem je umožnit dětem zábavně-vzdělávací formou představit všechna specifika filmu a pomocí odborného vedení je dovést k realizaci jejich vlastního filmového díla, což vede k pochopení a osvojení filmového jazyka. Právě proto celý program nevede pouze k vytvoření krátkého filmu, ale i k jeho pochopení. Aertěk je zaměřen na neorganizovanou mládež, které se snaží zprostředkovat jiné nahlížení na audiovizuální médium.

Spolupráce
Z akademického prostředí spolupracujeme především s učiteli, absolventy a studenty FAMU, FAMO a Univerzity Karlovy. Projekt spadá do rozsáhlého komplexu aktivit Aeroškoly (http://www.kinoaero.cz/cz/static/aeroskola/), která se zabývá vzděláváním v oblasti audiovize pro děti i dospělé.

Cena
5900,- (poskytujeme individuální soc. slevy)

ŽÁDOSTI O PŘIHLÁŠKY
kontakt + info: mirek.vels@kinoaero.cz, tel. 774 568 015

Pořadatel projektu: Kino Aero | www.kinoaero.cz
Přátelé Aertěku: Kino Světozor, Bio Oko, Aerofilms, Terryho ponožky, OP Tiger, Altei, ing. Roman Lesný, Faunafilm, MČ Praha 3, Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury

Kontakty

www.aertek.cz

Termíny