DIASHOW-TURNÉ dvojice Miloše a Kateřiny MOTANI jaro 2012

Výstava, Volný čas

Diashow  duhová afrika  od sloní řeky za bílým žralokem

Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš MOTANI s vámi podělí o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč JIŽNÍ AFRIKOU, která jim učarovala svou neuvěřitelnou různorodostí, barevností a svými přírodními krásami. Úplně poprvé se objeví v jejich pásmu kromě nádherných fotografií i krátké videosekvence.  Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhne každého diváka do dění, jako by byl on sám na cestě.

Uprostřed buše plné  AFRICKÝCH ZVÍŘAT objevují oba fotografové a cestovatelé také plno neznámých rostlin. K nezapomenutelným patří i nesčetná setkání s místními obyvateli. Z nebezpečného Johannesburgu vede jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku. Od SLONÍ ŘEKY míří do Dračích hor – s výskytem těch nejstarších sánských jeskynních maleb. DIVOKÉ POBŘEŽÍ je uchvátí nejen svou nedostupností, nádhernou krajinou a dramatickým pohledem na moře, ale i původními barevnými hliněnými chýšemi, ve kterých stále tepe život, jako kdysi zastara.

Od Kapského města a krajiny směrem k Mysu dobré naděje se nemohou dlouho odtrhnout.  Stále je se na co dívat a nad čím žasnout. A Boulder Beach s roztomilými TUČŇÁKY nemá daleko od RÁJE. Kateřina s Milošem se poté vydávají do rozeklaných Cedrových hor, které na druhý den zachvátí zničující požár. Kolem západního pobřeží s ohromnou kolonií terejů pokračují až do pouště KALAHARI. Po celou svou cestu zažívají další krásné, romantické, úsměvné i napjaté chvíle. Velryby v tuto dobu jihoafrické vody již opustily, ale BÍLÍ ŽRALOCI krouží okolo pobřeží po celý rok. Šance, že se podaří nějakého zahlédnout, je veliká. Motani na začátku své vysněné, celkem dvouměsíční cesty ještě netuší, že se každý den pro ně stane malým (někdy i větším) DOBRODRUŽSTVÍM.

DUHOVÉ AFRICE žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí – co jiného než DUHA.  

Velmi pestrá diashow Kateřiny a Miloše MOTANI okořeněná špetkou dobrodružství, poprvé s krátkými videosekvencemi
 

 

Předprodej:  Kino Jitřenka, Tylova 49, tel: 481 311 823, info@kinosemily.cz

Informační centrum, Riegrovo náměstí  68, 481 629 290, 481 624 721, info@semily.cz


Kontakty

www.motani.eu

Termíny