Svatý Valentýn - Lásky a nelásky mníšeckých majitelů

Volný čas, Pro děti, Turistika

 

Blíží se svátek svatého Valentýna a zámek Mníšek pod Brdy ho oslaví speciálními prohlídkami, které se budou konat o víkendu 11.a 12. února a18. a19. února. Prohlídky jsou připravené jak pro dospělé, tak i pro děti.

 

Prohlídky pro dospělé

Svatý Valentýn je svátek zamilovaných a také zámečtí majitelé na Mníšku měli své „lásky i nelásky“. Na prohlídkách, které Vás provedou přes bohatě vybavené zámecké jídelny a salóny a zavedou Vás do věží, knihovny i pracovny, uslyšíte o tom, co měli nebo i neměli rádi.

Zakladatel zámku například byl hluboce věřící člověk, který neměl rád nepořádek a nepečlivé úředníky. Jeho dědicové zase milovali hudbu a umění vůbec. Jeden z nich si dokonce vybíral zaměstnance podle toho, zda umí na nějaký hudební nástroj. Mezi své přátele počítali W. A. Mozarta, ale třeba i G. Casanovu! A poslední zámečtí majitelé? Tam je to jako v pohádce. Hraběnka ze vznešeného rodu se za svého nastávajícího provdala přesto, že měl nižší titul než ona!

 

Prohlídky pro děti

Prohlídky budou upravené i pro děti, povedou po stejných pokojích a bude na nich provázet pohádková postava! Probíhají od 11,15 do 15,15 hodin a doporučuje se rezervace na tel. 318 590 261.

 

Doplňkový program

Přístupná bude také ještě úspěšná výstava o historii módy na panenkách a otevře se i výtvarný ateliér pro děti i dospělé! Ve výtvarné dílně pod vedením zkušené lektorky si budete moci vyrobit Valentýnské srdíčkové přáníčko nebo bílou růži jako od Ledové královny.

 

Co vše tedy zámek Mníšek po tyto víkendy nabízí?

  1. Lásky a nelásky mníšeckých majitelů – prohlídky I. trasy s obohaceným výkladem
  2. Valentýnské prohlídky pro děti – prohlídky po trase Tři věže s pohádkovou postavou
  3. Výstava panenek v historických kostýmech – vývoj módy na panenkách Barbie
  4. Výtvarný ateliér – výroba přáníček a bílé růže
  5. II. trasa – klasické prohlídky soukromých pokojů posledních majitelů zámku

 

Více na www.zamek-mnisek.cz.

Termíny