„Poznejte krásy Trutnova, zimního střediska, kulturního centra a města nevídaných možností pro trávení volného času“

Výstava, Volný čas, Sport, Pro děti

Program : lyžování (test lyží Madshus), welness, kultura  a vernisáž výstavy Ekecheiriá


Čeká vás atraktivní program s možností lyžování  a vyzkoušení lyží Madshus po boku význačných osobností běžeckého sportu, účast na tradičním závodě zakončeným společenským večerem ve společnosti oddílu Olfin Car - Vella Trutnov a zástupců města Trutnov.


Závody pro děti i dospělé:


Ambicióznější běžkaři si mohou v Trutnově i zazávodit. Oddíl Olfin Car – Vella Trutnov pořádá v lednu 2012 dva závody pro veřejnost. Při  „Trutnovské dvanáctce“ si přijdou na své všechny věkové kategorie, zatímco středeční kritérium, plánované na 25. ledna, je vypsáno pouze pro žákovské kategorie. Aktuální informace o akcích i o stavu a upravenosti tratí najdou zájemci na stránkách www.olfincar-vella.cz.


Chybět nebude ani kulturní část, prohlídka stavby roku 2011, společenského centra UFFO a návštěva výstavy - Ať to frčí! Sáňky, lyže a brusle našich předků -  v trutnovském muzeu Podkrkonoší.

   

Projekt Ekecheiriá – svatý mír připravuje občanské sdružení Symposion pro rok 2012, kdy se budou konat olympijské hry v Londýně. Cílem projektu je zdůraznění propojení sportu s kulturou, tak jak tomu bylo zvykem v antickém Řecku - umění těla i ducha - kalokaghatie.


Záštitu projektu udělili místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR pan Karel Schwarzenberg a radní pro kulturu hl. města Prahy Mgr. Lukáš Kaucký.


ODVOZ ZAJIŠTĚN.  

Účinkují

Vernisáže se zúčastní rektor AVU Doc. PhDr. Jiřího Kotalíka CSc. a autoři.

 

Vystavující umělci:

Ivan Komárek, Jiří Sozanský, David Vávra,

Paulina Skavova , Charbel Ackermann a Olga Sozanská

 

Termíny