Hostýnský YEŤTY (čti jeď ty) potřetí

Volný čas, Sport

Milovníci recese i soutěživí  lyžaři všech věkových a váhových skupin se sejdou již potřetí  na startu závodu Hostýnský YEŤTY v sobotu 11. února 2012. Hlavní trať vede po Hostýnské běžecké magistrále ze Sv. Hostýna do cíle ve Skiareálu na Trojáku. Slabší jedinci a děti se mohou k závodu přidat i na kratší trase z Tesáku na Troják. Start se štamprlí slivovice je plánován od 9 hod. na Hostýně a od 10 hodin na Tesáku. „Do cíle by bylo vhodné přijet do oběda, protože potom už v cíli nikoho nenajdou,“ vzkazuje všem loudalům na trati patron závodu Hostýnský YETTY. Loni se totiž někteří lidé na trati tak bavili, že jim cesta do cíle trvala několik hodin.Vítěz Bronislav Vykopal přitom loni na trati z Hostýna na Troják dosáhl historicky nejlepšího času 53 minut.

Bělovlasý dobrotivý  stařec YETTYopět vyjede na trať  už z Hostýna na běžkách, aby povzbuzoval závodníky i členy kontrolních stanovišť. Na Klapinově budou běžce zahřívat ohněm a pitím valašští portáši, U Třech kamenů bude připraven dokonce záchranný Rescue Team. V cíli na Trojáku se budou o časomíru i zábavu v podobě střelby laserovou puškou na cíl starat členové oddílu biatlonu a TOM Pawnee z Bystřice pod Hostýnem. Chybět nebudou hodnotné ceny pro vítěze a YETTYguláš pro všechny závodníky. O pořadatelskou službu a zdárný průběh akce se budou starat i další pořadatelé z Lyžařské a snowboardové školy Troják, dobrovolní hasiči Chvalčov a pracovnice informačního centra z Bystřice pod Hostýnem.

YETTYbus pro všechny účastníky i jejich doprovod vyjede zdarma z Bystřice pod Hostýnem v 8 hodin směr Hostýn a v 9 hodin směr Tesák a Troják. Zpět do Bystřice pod Hostýnem pojede YETTYbus ve 12 a 13 hodin z Trojáku. Startovné činí 100 Kč pro dospělé, děti do 15 let běží zdarma. Akce se koná za každého počasí. Přihlášky, fotografie a další informace průběžně na www.hm52.cz. 
 

Více informací:

Barbora Janečková, odbor vnějších vztahů, Město Bystřice pod Hostýnem, tel. 777 719 991

Jakub Juračka, ředitel Skiareálu Troják, tel. 602 675 768 

Kontakty

www.hm52.cz

Termíny