Únorové dění v Muzeu a Pojizerské galerii Semily

Výstava, Volný čas, Hudba

V Muzeu a Pojizerské galerii v současné době probíhají dvě krátkodobé výstavy – Malíři Pojizeří (do 4.3.) a „Je libo čaj?“ (do 26.2.). Zavítat však můžete také na kteroukoliv z našich únorových akcí, jejichž přehled Vám přinášíme.

 

První únorovou neděli se v muzeu odehraje čajový obřad u originálního japonského stolku v podání Čajové školy Urasenke z Česko-japonské společnosti, která již dlouhodobě napomáhá rozvoji vzájemného poznání, porozumění, respektu a inspirace mezi obyvateli ČR a Japonska. Chybět nebude možnost ochutnávky tradičního japonského čaje, akce začíná v 15 hodin.

 

V pátek 10. února si v galerii přijdou na své milovníci alternativy, k zhlédnutí i k poslechu bude „malba v pohybu“ – animovaný film Flaksy v omlží od železnobrodského výtvarníka Michala Machata v doprovodu elektropunkové skupiny Natvrdo. Vše vypukne v 18 hodin.

 

Třetí únorová neděle bude taktéž ve znamení čaje, tentokrát indického - semilský cestovatel Dan Mach Vás kromě zmíněné Indie provede také indickou menšinou v Ugandě, Malajsií, Hongkongem či Singapurem. Na virtuální cestu se vydáme v 16 hodin.

 

Poslední únorovou neděli od 15 hodin proběhne komentovaná prohlídka v podání kurátorky výstavy Aleny Hovorkové, tou se s čajem zároveň rozloučíme.

 

Již nyní se můžete těšit na výstavu věnovanou tvorbě proslulé režisérky Věry Plívové-Šimkové, kterou pro Vás připravujeme a o které Vás budeme informovat.

 

Pro všechny uvedené akce platí běžné vstupné (30/15 Kč). Více informací naleznete na našich webových stránkách www.muzeumsemily.com.

 

Těšíme se na Vás!

 

Termíny