POLOLETNÍ PRÁZDNINY NA ZÁMKU MNÍŠKU!

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

     Některé z nás čeká prodloužený víkend, protože děti dostanou vysvědčení a v pátek 3. února budou mít pololetní prázdniny. A to můžou s rodiči přijet na výlet na zámek Mníšek pod Brdy nedaleko Prahy.

     V pátek i v sobotu jsou připravené prohlídky pro děti (Tři věže a Loutková), při kterých je bude provázet zámecký čertík, prohlídky pro dospělé i výstavka panenek.

     Dětské prohlídky probíhají od 11,15 do 15,15 vždy po hodině a je lépe se rezervovat na tel. č. 318 590 261, ostatní prohlídky od 11 do 15,50 hodin.

 

Program na celý víkend:

PÁTEK 3.2.

Prohlídky „Tři věže“

Panenky v historických kostýmech

Prohlídky I. + II. trasy

 

SOBOTA 4.2.

Prohlídky „Loutkové“

Panenky v historických kostýmech

Prohlídky I. + II. trasy

 

NEDĚLE 5.2.

Prohlídky I. + II. trasy

Panenky v historických kostýmech

 

A co vás čeká?

Tři věže

Prohlídky s výkladem pro děti vás zavedou do reprezentačních sálů a seznámí s čertíkem Brdíkem. Ten nám kdysi ukradl zámeckou věž, a proto nám teď zbyly jen tři. Všechny ale uvidíte. V jedné je kaple, ve druhé spousta hodin a ve třetí rohaté čertovské křeslo!

 

Prohlídka Loutková

Opět prohlídka s výkladem přizpůsobeným dětem, při které návštívite soukromé zámecké komnaty. Ložnice, koupelny nebo dětský pokojíček. A také hostinské pokoje, do kterých se nastěhovaly velké pohádkové loutky. Třeba vodník, princezna nebo ježibaba.

 

Panenky v historických kostýmech

Výstavka o dějinách módy na 70 panenkách Barbie. Potkáte například královnu Kleopatru, Alžbětu I., Marii Terezii, Sissi nebo Boženu Němcovou, Emu Destinnovou a další.

 

I. prohlídkový okruh                                        

představuje  reprezentační zámecké interiéry s portrétní galerií majitelů a nabízí návštěvu jídelen a salónků, kaple se vzácným obrazem, knihovny nebo pracovny .

 

II. prohlídkový okruh

naopak zavede prohlídku do bohatě vybavených soukromých komnat posledních zámeckých majitelů. Prochází se ložnicemi a koupelnami, dětským i hostinským pokojem, které jsou vybavené tak, jako by je jejich obyvatelé právě opustili. Návštěvníci tu mohou nostalgicky vzpomínat na doby První republiky.

 

Termíny