Stopa pro život 2012 - "Šumavský Skimaraton Kooperativy"

Volný čas, Sport

Druhý  ročník seriálu lyžařských běžeckých závodů Stopa pro život odpočítává poslední dny do startu. Součástí Stopy 2012 jsou esa domácích maratónských závodů: Karlův běh Alpine Pro, Šumavský Skimaraton Kooperativy a nově Krkonošská 70 Kooperativy.  


Stopa pro život je seriál sdružující nejpopulárnější závody v běžeckém lyžování v ČR. Je určený všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky, na své si zde přijdou i děti, pro které jsou připraveny samostatné závody a doprovodný program. Pořadatelem seriálu je společnost ČS MTB Team, s.r.o., organizátor úspěšného projektu Kolo pro život - největšího seriálu závodů na horských kolech.


Seriálu STOPA PRO ŽIVOT se v roce 2011 zúčastnilo 2500 běžců, letos se očekává účast 3500 závodníků. Hned první ročník ukázal, že Stopa pro život je jednoznačně nejlepším seriálem závodů v běhu na lyžích u nás. Kromě důrazu na bezchybné pořadatelské, organizační a technické provedení je její prioritou zajištění kvalitních služeb v areálu pro maximální pohodlí a spokojenost závodníků včetně jejich doprovodu. Také letos se běžkaři mohou těšit na velkokapacitní vyhřívaný stan s klidovou zónou a výdejem několika druhů teplých jídel z vlastní kuchyně. Určitě uvítají Depo Kooperativy s bezpečnou úschovnou lyží a zavazadel po celý den, vyhřívanou převlékárnou a profesionálním skiservisem. Po celý víkend bude otevřená Hospoda Stopa pro život s velkým výběrem jídel k zakoupení. VIP zóna ve vyhřívaném stanu je zase určena partnerům a jejich VIP klientům. V areálech závodů dále na účastníky čekají prodejní stánky partnerů, audiovizuální doprovod závodů s moderátorem Tomášem Hauptvogelem, slavnostní vyhlašování výsledků a na vybraných závodech velkoplošná projekce. Na perfektně připravené trati závodů jsou zimním podmínkám přizpůsobené občerstvovací stanice s energetickými nápoji, tyčkami a gely Nutrend. Výsledky účastníků v závodu jsou měřeny osvědčenou čipovou technologií firmy SportSoft.


Novinkou letošního ročníku je testovací centrum ROSSIGNOL na každém závodě, kde bude možnost v rámci závodu otestovat lyže z kompletní řady Rossignol 2011-2012. Každý přihlášený závodník obdrží v rámci startovného zimní čepici Alpine Pro s logem Stopa pro život a energetické výrobky Nutrend.


Generálním partnerem seriálu Stopa pro život je společnost pojišťovna Kooperativa. Hlavními partnery jsou Česká spořitelna a Alpine Pro, partnery pak Rossignol a Nutrend.

         

„Kooperativa se v letošním ročníku seriálu běžeckých závodů Stopa pro život stala generálním partnerem. Seriál je pro nás jedním z klíčových projektů v oblasti sportu.  Kromě zvýhodněného úrazového pojištění, které si lze sjednat při on-line registraci na závod, jsme navázali na péči, kterou poskytujeme v rámci Kooperativa Depo závodníkům cyklistického seriálu Kolo pro život. V Depu závodníci mohou využít zdarma vytápěnou převlékárnu a úschovnu oblečení. Novinkou je tzv. mazárna lyží -  zázemí pro vlastní péči o lyže. Kooperativa Depo bychom rádi využili i v rámci nového projektu v oblasti in-line závodů, které připravujeme společně s ČS MTB Team“, uvedl jan Svoboda, vedoucí odboru marketingové komunikace. 


Stopa pro život 2012

Všechny závody zařazené do seriálu Stopa pro život mají mnohaletou tradici a patří k nejstarším pravidelně pořádaným závodům v České republice. Jsou situované do atraktivních míst Krušných hor, Šumavy a Krkonoš.


25. 2. – 26. 2. 2012 Šumavský Skimaraton Kooperativy

Místo: Kvilda, Šumava

Sobota: volná technika - dospělí: 23 km, děti: 1, 2, 5, 8 km

Neděle: klasická technika- dospělí: 43, 23 km 

 

11. – 12. 2. 2012  Karlův běh Alpine Pro


3. 3. 2012  Krkonošská 70 Kooperativy

 

Více informací k seriálu Stopa pro život naleznete na webových stránkách www.stopaprozivot.cz.

Termíny