Cvičení Qi Gong

Volný čas

Qi Gong (Čchi-kung) je tradiční čínské léčebné cvičení, které vám pomůže uvést tělo do rovnováhy.

Léčebným cvičením Qi Gong (Čchi-kung), které má stejné pozadí jako tradiční čínská medicína, můžeme dosáhnout plnohodnotného vitálního života. Qi Gong podporuje fyzické a emocionální zdraví. Skrze pomalé pohyby, protažení, dech a vedení pozornosti můžeme odstranit blokády v našem těle. Jemné, na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. Jsme-li uvolněni, energetické dráhy, akupunkturní body a samoléčebné síly těla se aktivují a životní energie Qi (Čchi-kung) může tělem volně a ve zvětšeném množství protékat.
Qi Gong působí preventivně, posiluje imunitní systém, podporuje koncentraci
a všeobecný zdravotní stav. Zároveň procvičuje klouby, šlachy a svaly, ale nepřetěžuje je. Pravidelným cvičením po dobu delšího časového období se učíme kontrolovat svůj dech, zlepšovat příjem Qi z okolí a navazovat dialog se sebou samotnými.

Markéta vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity.
Cvičení Qi Gong začala studovat a praktikovat v Německu, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak opět nalézt vnitřní sílu, rovnováhu, tělesné a duševní zdraví. Poté jej studovala na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

Datum a čas: 20. 2. 2012 (12:00 - 13:00)
Místo: Prostor 42 Gorazdova 1, Palackého náměstí Praha
Cena: 130 Kč
Lektor: Markéta Hrdá

Termíny